Please LIKE our new facebook page!
Latest Results
Past Results
Upcoming Events
Raceday Registrations
About iResultsLIVE
Submit
NVL XC CHAMPIONSHIPS
Event Summary
Individual Results
Overall Results
Division Winners
BOYSVARSITYALLTEAMSCORE
BOYSCOPPERTEAMSCORE
BOYSIRONTEAMSCORE
BOYSBRASSTEAMSCORE
BOYSJVALLTEAMSCORE
GIRLSVARSITYALLTEAMSCORE
GIRLSIRONTEAMSCORE
GIRLSCOPPERTEAMSCORE
GIRLSBRASSTEAMSCORE
GIRLSJVALLTEAMSCORE
AWARDS
Race Statistics
Demographics
BOYSVARSITYALL
BOYSCOPPER
BOYSIRON
BOYSBRASS
BOYSJVALL
GIRLSVARSITYALL
GIRLSIRON
GIRLSCOPPER
GIRLSBRASS
GIRLSJVALL
9
10
11
12
Division Results for the BOYSJVALL / 11
<<First
<Prev
Next >
No.
Place
TmPl
First
Last
Sex
Div/Tot
Div
School
Race
Finish
Pace
760
1
1
Matteo
Perugini
M
1
11
Watertown
IRON
19:08.5
6:10
587
2
2
Chris
Ford
M
2
11
Holy Cross
BRASS
19:24.9
6:15
757
6
5
Kris
Maloney
M
3
11
Watertown
IRON
19:57.1
6:26
586
8
7
Alex
Ford
M
4
11
Holy Cross
BRASS
20:07.9
6:29
691
15
14
Connor
Baston
M
5
11
St. Paul Catholic
COPPER
20:37.8
6:39
712
16
15
Jacob
Thibodeau
M
6
11
St. Paul Catholic
COPPER
20:38.2
6:39
631
17
16
Benjamin
Healy
M
7
11
Naugatuck
IRON
20:58.5
6:46
686
18
17
Sukhman
Singh
M
8
11
Seymour
COPPER
20:58.6
6:46
797
19
Nick
Piscitelli
M
9
11
Woodland
IRON
21:07.5
6:48
682
20
18
Jeremy
Labelle
M
10
11
Seymour
COPPER
21:11.8
6:50
680
22
20
Mahad
Khan
M
11
11
Seymour
COPPER
21:14.6
6:51
605
26
24
Nicholas
Bianchi
M
12
11
Kennedy
BRASS
21:16.9
6:51
607
29
27
Denzel
Dellaghelfa
M
13
11
Kennedy
BRASS
21:21.7
6:53
744
31
29
William
Daddario
M
14
11
Watertown
IRON
21:36.4
6:58
662
32
30
Alvin
DeLeon
M
15
11
Sacred Heart
BRASS
21:36.8
6:58
633
33
31
Brenden
Kerns
M
16
11
Naugatuck
IRON
21:41.7
6:59
626
43
37
Will
Daly
M
17
11
Naugatuck
IRON
22:12.9
7:09
684
45
38
Ryan
McCormick
M
18
11
Seymour
COPPER
22:16.8
7:11
772
51
41
Nick
Deloy
M
19
11
Wolcott
IRON
22:35.5
7:17
636
63
Raymond
Lucarelli
M
20
11
Naugatuck
IRON
23:34.5
7:36
627
72
Sean
Evardo
M
21
11
Naugatuck
IRON
23:51.9
7:41
692
76
Michael
Bond
M
22
11
St. Paul Catholic
COPPER
24:03.2
7:45
619
79
Frantzca
Atse
M
23
11
Naugatuck
IRON
24:11.7
7:48
685
83
Logan
Seymour
M
24
11
Seymour
COPPER
24:25.2
7:52
714
86
CC
Bharara
M
25
11
Torrington
IRON
24:30.6
7:54
725
88
54
Noah
Anthony
M
26
11
Waterbury Career Aca
BRASS
24:55.6
8:02
640
91
Yeshe
Rakagme
M
27
11
Naugatuck
IRON
25:04.8
8:05
696
95
Nicholas
DiPietro
M
28
11
St. Paul Catholic
COPPER
25:16.1
8:08
678
102
Milton
deCastro
M
29
11
Seymour
COPPER
25:48.0
8:19
576
103
Dom
Bernard
M
30
11
Holy Cross
BRASS
25:50.5
8:20
781
104
Connor
Murphy
M
31
11
Wolcott
IRON
25:50.9
8:20
644
106
Ezequiel
Valencia
M
32
11
Naugatuck
IRON
26:29.0
8:32
<<First
<Prev
Next >