Responsive image
Please LIKE our new facebook page!

NVL XC CHAMPIONSHIPS

filename: /home/steved/dev/lightbox/register/www/iresultslive/rawresults/2985/AWARDS
                                      
                             MALE ALL NVL TEAM
                                      
Place Name               School                                   Race            Finish     
===== ================== ======================================== =============== ======= 
    1 Kenneth Little Jr  Derby                                             COPPER 16:06.0 
    2 Kyle Hotchkiss     Kennedy                                            BRASS 16:08.4 
    3 Steven Stanley Jr  Derby                                             COPPER 16:44.0 
    4 Matthew Luxeder    Woodland                                            IRON 16:45.5 
    5 Alexander Brites   Kennedy                                            BRASS 16:46.5 
    6 Elijah Lewis       Crosby                                             BRASS 17:17.1 
    7 Ross Via           Naugatuck                                           IRON 17:19.6 
    8 Ivan Meraz         Kennedy                                            BRASS 17:19.8 
                                      
                            FEMALE ALL NVL TEAM
                                      
Place Name               School                                   Race            Finish     
===== ================== ======================================== =============== ======= 
    1 Bethany Ottowitz   Watertown                                           IRON 19:16.5 
    2 Kathryn Rodrigues  Wolcott                                             IRON 20:07.7 
    3 Rachel Fleischer   Derby                                             COPPER 20:57.9 
    4 Annaly Khanthaphix Derby                                             COPPER 21:04.0 
    5 Izzy Chevarella    Derby                                             COPPER 21:08.9 
    6 Nicole Rizzo       Derby                                             COPPER 21:10.8 
    7 Emma Slavin        Woodland                                            IRON 21:12.1 
    8 Nicole Defeo       Watertown                                           IRON 21:20.6 
                                      
                                      
                           MALE ALL COPPER TEAM
                                      
Place Name               School                                   Race            Finish     
===== ================== ======================================== =============== ======= 
    1 Joshua Tallcouch   Seymour                                           COPPER 17:37.7 
    2 Daniel Bouzolin    Seymour                                           COPPER 17:59.5 
    3 Ethan Parker       Oxford                                            COPPER 18:32.2 
    4 Aidan Reilly       St. Paul Catholic                                 COPPER 18:36.8 
    5 Lance Beddington   Seymour                                           COPPER 18:41.8 
    6 Tucker Raymond     St. Paul Catholic                                 COPPER 18:47.0 
                                      
                                      
                            MALE ALL BRASS TEAM
                                      
Place Name               School                                   Race            Finish     
===== ================== ======================================== =============== ======= 
    1 Bryan Oliveira     Wilby                                              BRASS 17:34.0 
    2 Andry Evangelista  Kennedy                                            BRASS 17:45.9 
    3 Jack Paulin        Holy Cross                                         BRASS 17:52.1 
    4 Kevin Montenez     Crosby                                             BRASS 18:13.9 
    5 Harrison Foley     Waterbury Career Academy                           BRASS 18:19.9 
    6 Sam Henderlite     Holy Cross                                         BRASS 18:26.6 
                                      
                                      
                            MALE ALL IRON TEAM
                                      
Place Name               School                                   Race            Finish     
===== ================== ======================================== =============== ======= 
    1 Spencer Dodge      Watertown                                           IRON 17:29.3 
    2 Nick Bendtsen      Wolcott                                             IRON 17:41.2 
    3 Elliott Via        Naugatuck                                           IRON 17:42.8 
    4 Greg Aldrich       Woodland                                            IRON 17:50.3 
    5 Kyle Crowell       Woodland                                            IRON 17:55.9 
    6 Charles Marenghi   Naugatuck                                           IRON 18:08.8 

                                      
                                      
                          FEMALE ALL COPPER TEAM
                                      
Place Name               School                                   Race            Finish     
===== ================== ======================================== =============== ======= 
    1 Kailyn Bielecki    St. Paul Catholic                                 COPPER 21:57.9 
    2 Kayla Pollman      Seymour                                           COPPER 22:45.1 
    3 Madison Sheehan    Seymour                                           COPPER 23:08.9 
    4 Zoe Donnauro       Derby                                             COPPER 23:29.7 
    5 Ashley Sobin       Seymour                                           COPPER 23:52.2 
    6 Brooke Sheehan     Seymour                                           COPPER 23:55.1 
                                      
                                      
                           FEMALE ALL BRASS TEAM
                                      
Place Name               School                                   Race            Finish     
===== ================== ======================================== =============== ======= 
    1 Jenna French       Sacred Heart                                       BRASS 21:32.5 
    2 Galvin Brayton     Holy Cross                                         BRASS 21:55.9 
    3 Julia Mecca        Holy Cross                                         BRASS 22:43.4 
    4 Salma Gudaf        Waterbury Career Academy                           BRASS 22:51.3 
    5 Hennessey Vasquez  Waterbury Career Academy                           BRASS 23:04.4 
    6 Melany Boivin      Sacred Heart                                       BRASS 23:35.3 
                                      
                                      
                           FEMALE ALL IRON TEAM
                                      
Place Name               School                                   Race            Finish     
===== ================== ======================================== =============== ======= 
    1 Abigail Lombardi   Naugatuck                                           IRON 21:33.0 
    2 Ali Battaglino     Watertown                                           IRON 21:34.8 
    3 Rebekah Holmes     Watertown                                           IRON 21:47.9 
    4 Ariana Santos      Torrington                                          IRON 21:52.9 
    5 Jaden Young        Woodland                                            IRON 21:54.0 
    6 Jill Brotherton    Woodland                                            IRON 22:21.4