Responsive image
Please LIKE our new facebook page!

27th Annual Dreamcatcher Classic

filename: /home/steved/dev/lightbox/register/www/iresultslive/rawresults/4466/5MileAwards
                             AGE-GROUP RESULTS
                27th Annual Dreamcatcher Classic Road Race
                       South Weymouth, MA, 11/28/19
           For corrections, please email Richie@yankeetiming.com






                            MALE 01-10 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Patrick Geagan         649 10 WEYMOUTH        MA   32:58 


                           FEMALE 01-10 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time


                            MALE 11-18 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Brendan Jeanjaquet     272 18 NORTH WEYMOUTH  MA   31:25 
    2 Corey White            344 16 WEYMOUTH        MA   33:21 
    3 Mario Mazzella          51 13 SOUTH WEYMOUTH  MA   36:53 


                           FEMALE 11-18 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Dyala Merhej           694 15 SOUTH WEYMOUTH  MA   34:50 
    2 Audrey Quinlan         120 14 WEYMOUTH        MA   46:13 
    3 Rayna Sibunga          587 17 EAST WEYMOUTH   MA   50:59 


                            MALE 19-39 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Patrick Cunnigham      974 25 PEMBROKE        MA   25:51 
    2 Cody Moran             377 20 SOUTH WEYMOUTH  MA   27:04 
    3 Philip Gingras         923 32 WEYMOUTH        MA   27:17 


                           FEMALE 19-39 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Caitlin Fahey          772 28 SOUTH WEYMOUTH  MA   32:28 
    2 Kristyn Grattan        572 24 HANOVER         MA   33:33 
    3 Chelsie Kane            11 30 SOUTH WEYMOUTH  MA   34:48 



                            MALE 40-49 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Steven McDonough        33 49 ABINGTON        MA   25:56 
    2 Chris Georgules        826 46 NATICK          MA   29:19 
    3 Terrence Costello      829 42 MALDEN          MA   35:03 


                           FEMALE 40-49 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Jill Strathdee         175 43 ABINGTON        MA   34:41 
    2 Jianxia Xie             62 48 NORTH WEYMOUTH  MA   38:26 
    3 Stacy Cooper           611 44 ABINGTON        MA   38:28 


                            MALE 50-59 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 David Krall            839 50 SOUTH WEYMOUTH  MA   30:17 
    2 Ted Coyle              849 50 SCITUATE        MA   32:43 
    3 David Coppola          426 53 HINGHAM         MA   32:48 


                           FEMALE 50-59 CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Yukiko Oba             173 53 WEYMOUTH        MA   35:47 
    2 Jane Lilley            337 54 CLEVELAND       OH   38:17 
    3 Trisha Driscoll        696 50 WHITMAN         MA   40:38 


                             MALE 60+ CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 George Itz             307 64 WEYMOUTH        MA   34:11 
    2 Michael Mullen         235 60 NATICK          MA   37:10 
    3 Leonard Busa            16 63 BRAINTREE       MA   38:28 


                            FEMALE 60+ CATEGORY

Place    Name               Bib  Age     City       St  Chip Time
    1 Linda Santos           495 64 MARSHFIELD      MA   44:11 
    2 Jane Smeglin           690 66 QUINCY          MA   47:51 
    3 Judy Callahan          361 60 STOUGHTON       MA   51:24