Responsive image
Timing by Granite State Race Services
Please LIKE our new facebook page!

Freihofers Run for Women

filename: /home/steved/dev/lightbox/register/www/iresultslive/rawresults/4224/TeamResults
                             CLUB TEAM RESULTS
                      41st Freihofer's Run For Women
    June 1, 2019        USATF Certified #NY15030JG           Albany, NY

Timing By: Granite State Race Services www.gsrs.com (See our Event Calendar)
Results Questions: http://www.gsrs.com/fixresults
================================================================================


-------------------------------------------------------------------------------
                         TOP TEN CLUB TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  WILLOW STREET AC-A                      
            18:06   18:48   18:54 (  21:26) =   55:48
         Karen Bertasso, Erin Lopez, Sara Buckley, Anne Benson
   2.  WILLOW STREET AC-B                      
            19:03   19:13   19:32 (  22:18) =   57:48
         Allison Thayer, Tricia Longo, Meghan Mortensen, Kari Deer
   3.  ARE TEAM B                              
            19:01   19:17   20:17 (  20:34) (  21:08) =   58:35
         Michelle Merlis, Diana Tobon-Knobloch, Whitney Bennett Bouchard, Brina
         Seguine, Erin Rightmyer
   4.  ARE TEAM A                              
            18:53   19:01   21:29 (  21:40) (  22:28) =   59:23
         Christie Macfarlane, Erin Hatton, Amanda Perri, Laura Zima, Katlin
         Mock
   5.  WILLOW STREET AC-C                      
            19:59   21:19   22:01 (  22:46) = 1:03:19
         Irene Somerville, Danielle Maslowsky, Colleen Ottalagano-Mcgarry, Erin
         Murphy
   6.  WILLOW STREET AC MASTERS AGE GRADED     
            22:11   22:23   25:33 = 1:10:07
         Mary Buck, Colleen Brackett, Martha Degrazia
   7.  ARE MASTERS                             
            20:54   20:59   28:15 = 1:10:08
         Marta Dauphinee, Tina Greene, Susan Wong
   8.  SARATOGA STRYDERS MASTERS ADIRONDACK    
            23:02   23:16   24:26 (  24:53) (  29:36) = 1:10:44
         Mary Fenton, Virginia Lupo, Jane Labombard, Lauren Herbs, Hilary
         Claggett
   9.  SARATOGA STRYDERS MASTERS AGE GRADED    
            27:09   27:59   30:25 = 1:25:33
         Hope Plavin, M Claire Henderson, Debbie Tierney



-------------------------------------------------------------------------------
                          OPEN CLUB TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  WILLOW STREET AC-A                      
            18:06   18:48   18:54 (  21:26) =   55:48
         Karen Bertasso, Erin Lopez, Sara Buckley, Anne Benson
   2.  WILLOW STREET AC-B                      
            19:03   19:13   19:32 (  22:18) =   57:48
         Allison Thayer, Tricia Longo, Meghan Mortensen, Kari Deer
   3.  ARE TEAM B                              
            19:01   19:17   20:17 (  20:34) (  21:08) =   58:35
         Michelle Merlis, Diana Tobon-Knobloch, Whitney Bennett Bouchard, Brina
         Seguine, Erin Rightmyer
   4.  ARE TEAM A                              
            18:53   19:01   21:29 (  21:40) (  22:28) =   59:23
         Christie Macfarlane, Erin Hatton, Amanda Perri, Laura Zima, Katlin
         Mock
   5.  WILLOW STREET AC-C                      
            19:59   21:19   22:01 (  22:46) = 1:03:19
         Irene Somerville, Danielle Maslowsky, Colleen Ottalagano-Mcgarry, Erin
         Murphy



-------------------------------------------------------------------------------
                         MASTERS CLUB TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  ARE MASTERS                             
            20:54   20:59   28:15 = 1:10:08
         Marta Dauphinee, Tina Greene, Susan Wong
   2.  SARATOGA STRYDERS MASTERS ADIRONDACK    
            23:02   23:16   24:26 (  24:53) (  29:36) = 1:10:44
         Mary Fenton, Virginia Lupo, Jane Labombard, Lauren Herbs, Hilary
         Claggett



-------------------------------------------------------------------------------
                   MASTERS AGE-GRADED CLUB TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  WILLOW STREET AC MASTERS AGE GRADED     
            18:16   18:22   18:45 =   55:23
         Colleen Brackett, Martha Degrazia, Mary Buck
   2.  SARATOGA STRYDERS MASTERS AGE GRADED    
            19:34   21:38   24:32 = 1:05:44
         M Claire Henderson, Hope Plavin, Debbie Tierney



-------------------------------------------------------------------------------
                       MOTHER/DAUGHTER TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  MASON'S AVENGERS                        
            21:58   23:31 =   45:29
         Mya June 15, Lynette Panarese 44
   2.  PHASE                                   
            22:02   24:32 =   46:34
         Skyler Smith 15, Stacia Smith 48
   3.  PERREA POWER                            
            22:02   25:31 =   47:33
         Lindsay Perrea 22, Cindy Perrea 49
   4.  DYNAMIC DOERING S                       
            23:36   24:23 =   47:59
         Kayla Doering 24, Gail Doering 54
   5.  RUNNING AMOK                            
            23:31   24:50 =   48:21
         Eileen Nolan 22, Jean Kalwas 60
   6.  MACNEIL                                 
            23:09   25:38 =   48:47
         Nicola MacNeil 45, Elizabeth MacNeil 17
   7.  CZUB                                    
            20:41   29:15 =   49:56
         Lily Czub 13, Jackie Czub 58
   8.  THE IRISH SODA BREADS                   
            22:39   28:50 =   51:29
         Mariel Doyle 26, Margaret Dietz-Doyle 60
   9.  HAPPY FEET                              
            22:48   29:09 =   51:57
         Gabriella Broga 18, Kim Broga 46
  10.  RACHEL RUI                              
            25:44   28:33 =   54:17
         Rachel Chen 11, Rui Chen 43
  11.  MADDRUNNERS                             
            24:36   29:42 =   54:18
         Elise Maddalone 18, Diane Maddalone 52
  12.  HAPPY HARRINGTONS                       
            27:49   28:17 =   56:06
         Dawn Harrington 53, Amanda Harrington 22
  13.  SAVANNAH SUNSHINE                       
            26:42   29:32 =   56:14
         Savannah Bell 19, Rachel Young 47
  14.  TEAM HAMPSTON                           
            27:43   29:56 =   57:39
         Katie Hampston 16, Jennifer Hampston 49
  15.  MALLORY AND LINDA                       
            24:46   33:16 =   58:02
         Mallory Wolfe 24, Everts Linda 53
  15.  STEINBEARS                              
            28:23   29:39 =   58:02
         Myranda Steingraeber 24, Yvonne A Steingraeber 54
  17.  TAKE IT CZ                              
            27:14   31:48 =   59:02
         Kathy Czelusniak 58, Jennifer Czelusniak 24
  18.  TEAM DZIKOWICZ                          
            27:52   31:35 =   59:27
         Sarah Dzikowicz 48, Kayla Dzikowicz 19
  19.  TEAM RINALDI                            
            30:00   30:01 = 1:00:01
         Jean Rinaldi 54, Katy Rinaldi 22
  20.  RUN LIKE A GIRL                         
            30:11   30:16 = 1:00:27
         Inari Sohn 13, Sara Wengert 48
  21.  REEDERS RUN                             
            27:52   32:58 = 1:00:50
         Wendy Reeder 39, Terry Reeder 61
  22.  JENNA &JULIE                            
            25:22   35:52 = 1:01:14
         Julie Urbanski 50, Jenna Urbanski 16
  23.  LIKE MOTHER LIKE DAUGHTER               
            25:20   37:04 = 1:02:24
         Bridget Enderle 52, Cassiana Enderle 19
  24.  IRISH HEARTS                            
            31:16   32:57 = 1:04:13
         Susan Lesar 65, Eileen Carlino 38
  25.  PARM                                    
            33:22   33:23 = 1:06:45
         Meghan Parmentier 28, Marlene Parmentier 56
  26.  LEMME THROUGH                           
            33:17   34:26 = 1:07:43
         Joan Lemme 54, Meghan Lemme 25
  27.  MOMMY & ME                              
            34:10   34:11 = 1:08:21
         Rachael Hair 10, Sheri Hair 36
  28.  THE POND SQUAD RUNNERS                  
            31:29   37:29 = 1:08:58
         Virginia Greenwood 56, Claudia Stay 19
  29.  TEAM AWESOME                            
            35:11   35:12 = 1:10:23
         Makenna Hoffman  9, Lauren Hoffman 39
  30.  THE BOOKWORMS                           
            35:19   35:29 = 1:10:48
         Ivy Smith 12, Laura Smith 43
  31.  LEISENFELDER DUO                        
            29:26   41:34 = 1:11:00
         Meg Speedling 36, Pamela Leisenfelder 65
  32.  SANTA CRUZ                              
            36:51   36:56 = 1:13:47
         Bella Farstad 12, Kendra Farstad 39
  33.  BIG BOOTY BEAUTIES                      
            33:39   42:30 = 1:16:09
         Amanda Mueller 23, Billiejo Mueller 47
  34.  TEAM MORRIS                             
            38:10   38:14 = 1:16:24
         Reagan Morris 10, Ronda Morris 38
  35.  HOPESARAH                               
            38:42   38:42 = 1:17:24
         Hope Engel Greenberg 57, Sarah Greenberg 27
  36.  JARVIS                                  
            35:19   42:11 = 1:17:30
         Sammi Jarvis 11, Jodie Jarvis 47
  37.  AFTER THIS WE DRINK                     
            39:02   39:02 = 1:18:04
         Jennifer Esposito 36, Donna Grandeau 56
  38.  LEFOWSKI FAM                            
            39:03   39:03 = 1:18:06
         Laura Lefebvre 11, Janine Jurkowski 46
  39.  CARPENTERS                              
            40:39   40:39 = 1:21:18
         Micah Carpenter 18, Sarah T Carpenter 54
  40.  THE PODS                                
            41:21   41:22 = 1:22:43
         Amanda Podgorski 34, Susan Podgorski 63
  41.  NACYCOOPER                              
            37:46   47:00 = 1:24:46
         Rosann Nacy 64, Emily Cooper 28
  42.  TEAM MARKHAM                            
            40:32   47:26 = 1:27:58
         Charlene Markham 66, Melanie Markham 32
  43.  MAHOGANY HEALTH & WELLNESS              
            55:52   59:21 = 1:55:13
         Yomika Bennett 49, Elysse Bennett 17



-------------------------------------------------------------------------------
                        SISTER/SISTER TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  FLYING SCHWAN SISTERS                   
            22:48   23:20 =   46:08
         Emily Bocklet 38, Clare Disanto 34
   2.  RUNCZAKS                                
            23:09   23:39 =   46:48
         Emily Chromczak 32, Jacqueline Chromczak 31
   3.  FENS WHEEL                              
            20:51   29:10 =   50:01
         Keeley Hogan 21, Kerri Hogan 21
   4.  TEAM HAMPSTON                           
            23:59   27:24 =   51:23
         Anna Hampston 14, Emma Hampston 19
   5.  TEAM TWO SOX                            
            24:01   29:22 =   53:23
         Laura Rickmyre 35, Lindsay McConnelee 37
   6.  SISTER ACT!                             
            27:30   27:31 =   55:01
         Eileen McElroy 35, Elizabeth Gross 36
   7.  DOTT/CHOINIERE                          
            24:54   31:24 =   56:18
         Karen Dott 63, Donna Choiniere 65
   8.  NEVERLAND                               
            27:04   30:26 =   57:30
         Miranda Vandenbriel 32, Tametha Brown 41
   9.  RELATIVE DANGER                         
            27:50   31:09 =   58:59
         Julianne Messia 37, Natalie Scibetta 44
  10.  BLISTER SISTERS                         
            29:41   29:41 =   59:22
         Niko Lefebvre 31, Sarah Stanwicks 40
  11.  TEAM DIBBLE                             
            28:10   32:11 = 1:00:21
         Chelsea Dibble 22, Hannah Dibble 23
  12.  GRL PWR                                 
            30:33   30:35 = 1:01:08
         Delaney Hughes 20, Paige Hughes 25
  13.  SOLE SISTERS                            
            27:13   37:00 = 1:04:13
         Nora Amyot 29, Rachel Crisafulli 33
  14.  PEAVEY POWERED                          
            29:39   38:45 = 1:08:24
         Kay Peavey 52, Jill Sansouci 56
  15.  WAIT.. THIS ISN'T THE OLYMPIC TRIALS?   
            34:45   34:48 = 1:09:33
         Lindsey Shumway 30, Erin Shumway 31
  16.  UA CHEM SISTERS                         
            34:13   35:48 = 1:10:01
         Janet Lynch 51, Sarasi Galagedera 30
  17.  JESS S                                  
            36:18   36:18 = 1:12:36
         Jessica Delvescovo 26, Hannah Decker 27
  18.  TEAM BABY COLT                          
            44:07   44:09 = 1:28:16
         Niccole Valentino-Smith 34, Heather Valentino 35
  19.  STELLY BELLIES                          
          1:01:08 1:03:15 = 2:04:23
         Kathy Stellrecht 59, Tina Stellrecht 59



-------------------------------------------------------------------------------
                    GRANDMOTHER/MOTHER/DAUGHTER RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  TEAM HODGE                              
            19:08   22:29   27:22 = 1:08:59
         Rachel Hodge 17, Katie Hodge 47, Nancy Hodge 71
   2.  CLAIRE'S GIRLS                          
            24:10   28:43   34:14 = 1:27:07
         Zoee Nadler 17, Jill Toney 51, Laddie Toney 76
   3.  KO'S                                    
            28:40   31:15   34:29 = 1:34:24
         Jennifer Oertel 47, Emma Oertel 13, Molly Kelly 68
   4.  CLARK/SUAREZ                            
            27:35   34:24   38:23 = 1:40:22
         Elena Suarez 17, Laura Clark 72, Julie Suarez 46
   5.  MILLS                                   
            33:37   34:49   34:53 = 1:43:19
         Samantha Mills 30, Jenna Mills 15, Teresa Mills 53
   6.  MOSNEE                                  
            43:18   43:20   43:37 = 2:10:15
         Nicole Moslander 31, Maryellen Moslander  7, Ellen Snee 54
   7.  HAKUNA MA TATAS                         
            49:35   49:36   49:36 = 2:28:47
         Denice Frechette 62, Sara Donnelly 26, Emily Adams 25
   8.  3 GENERATIONS                           
            55:15   55:17   55:17 = 2:45:49
         Carol Bodner 77, Dana Cardona 32, Jessica Crall 27



-------------------------------------------------------------------------------
           MOTHER/DAUGHTER/GRANDMOTHER/GREAT GRANDMOTHER RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  TEAM MORRISSEY WHEATLEY                 
            26:34   59:34 1:06:26 1:06:44 = 3:39:18
         Colleen Morrissey-Wheatley 46, Eve Wheatley 12, Nancy Morrissey 88,
         Carey Morrissey 67



-------------------------------------------------------------------------------
                         HIGH SCHOOL TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  SARATOGA A                              
            17:15   19:15   19:23 (  20:19) =   55:53
         Ella Kurto, Sophie Tesla, Ciara Knott, Mackenzie Hart
   2.  SARATOGA B                              
            17:58   18:49   19:23 =   56:10
         McKinley Wheeler, Sheridan Wheeler, Skyler Knott
   3.  COLONIE A                               
            19:36   20:37   20:40 (  21:04) = 1:00:53
         Sophia Bisognano, Lillian Moran, Elizabeth Renko, Emma Gepfert
   4.  COLONIE B                               
            21:43   21:43   22:12 = 1:05:38
         Emma Lupe, Miranda Van Ness, Madeline Duffy
   5.  COLONIE C                               
            22:21   23:33   30:37 (  35:29) = 1:16:31
         Madelyn Teale, Faith Borkowski, Elizabeth Cahill, Taylor Pendleton
   6.  COLONIE D                               
            26:52   30:36   31:51 = 1:29:19
         Melissa Canastra, Grace Tran, Kylie Bogdanowicz



-------------------------------------------------------------------------------
                          CORPORATE TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  REGENERON                               
            19:18   19:44   21:31 (  23:46) (  24:17) (  24:49) (  25:23)
          = 1:00:33
         Amy Babeu, Amanda Ryan, Kelley Heffner, Amy Hoskinson, Alicia
         Fitzgerald, Nicole Kaczor, Sarah Kaminsky
   2.  KPMG                                    
            19:05   21:49   22:08 (  28:19) (  29:00) (  31:19) (  36:35)
          = 1:03:02
         Shannon Bauer, Amanda Susser, Geneva Furlano, Sarah Green, Rachel
         Kavney, Katie Huott, Becky Lane
   3.  NOT FAST, JUST FURIOUS                  
            26:37   33:21   34:32 (  35:36) (  39:23) (  40:38) (  41:03)
          = 1:34:30
         Aimee Sinopoli, Erin Lawson, Jessica Perez, Carrie Burnett, Jordan
         Lipinski, Lauren Whitney, Michelle Wohrle



-------------------------------------------------------------------------------
                       FAMILY & FRIENDS TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  THE FLASHES                             
            19:47   20:31   21:42 (  24:22) (  24:24) (  25:21) (  29:07)
          = 1:02:00
         Charlotte O'Meara, Anna Chrapowitzky, Julia Gorevich, Nikki O'Meara,
         Ruby O Meara, Grace Chrapowitzky, Emilie Chrapowitzky
   2.  OISELLE                                 
            20:01   20:19   21:41 (  22:04) (  24:41) (  24:44) (  24:51)
          = 1:02:01
         Katie Rossettini, Meghan Louden, Casey Kohler, Rebecca Tennyson,
         Meghan Reed, Jennifer Newman, Stephanie Wilkinson
   3.  KINDERHOOK RUNNERS CLUB                 
            20:23   23:50   23:56 (  30:33) = 1:08:09
         Karen Dolge, Teresa Warner Maiuri, Cathy Oldrich, Taylor Von Schrader
   4.  GILR GANG                               
            19:20   21:34   27:17 (  28:14) = 1:08:11
         Natalie Penna, Dalia Levy, Madeline Penna, Sarah Tierney
   5.  RACE EVERYTHING FOR ANOTHER             
            20:42   20:51   29:51 (  30:35) = 1:11:24
         Julianna Buck, Paulina Pascual, Katherine Aronson-Ensign, Amy Dushkin
   6.  BERKSHIRE RUNNING CENTER                
            21:55   26:28   27:17 (  28:07) (  28:38) (  29:06) (  29:08)
          = 1:15:40
         Christine Arace, Melissa Canata, Tiffany Rumbutis, Marcie Simonds,
         Wendy Zunitch, Jodi Hermanski, Sue Tarnawa
   7.  NICHOLSON SISTERS                       
            23:20   24:15   30:08 (  43:23) (  43:23) (  43:27) = 1:17:43
         Nancy Nicholson, Tina Dzialo, Christine Nicholson, Cheryl Moehringer,
         Carol Brown, Terry Fazio
   8.  HER STRENGTH STUDIO                     
            25:26   26:13   26:28 (  28:43) (  28:45) (  29:28) (  30:07)
          = 1:18:07
         Rachel Fazioli, Colleen Guse, Abbie Anderson, Nora Matthew, Katelynn
         Carroll, Jaylene Sgarlata, Jennifer Betsworth
   9.  BAD DONKEY CHICKS                       
            24:40   26:37   28:27 (  30:10) (  35:30) (  35:33) (  35:33)
          = 1:19:44
         Denise Ryan, Kara Matarrese, Kim Demagistris, Barbara Morbidelli,
         Inghwa Hsu, Jenn Romano, Janeen Javoroski
  10.  TMIRCE UPSTATE                          
            22:23   26:43   30:48 = 1:19:54
         Anya Rozanova, Molly Snyder, Nichole Baldwin
  11.  TEAM CORSO                              
            25:49   27:39   27:39 = 1:21:07
         Mia Corso, Rebecca Corso, Kara Corso
  12.  COOL NAME PENDING...                    
            27:44   27:46   27:53 (  28:38) = 1:23:23
         Sophia Verbicky, Gabriela Giordano, Abigail Kienzle, Anna Guzzo
  13.  SUN S OUT DUNNS OUT                     
            24:07   28:52   30:37 (  30:39) = 1:23:36
         Anne Conboy, Linda Pelosi-Dunn, Courtney Dowd, Colleen Dowd
  14.  SARATOGA FAMILY MEDICINE                
            23:59   29:18   30:21 (  30:23) (  32:57) (  33:37) (  34:02)
          = 1:23:38
         Renee Salerno, Stacy Taylor, Cindy Kehn, Marianne Mustafa, Sara
         Giacchetta, Maryeileen Parnham, Tara Kordich
  15.  BAB                                     
            26:05   26:28   31:17 (  45:15) = 1:23:50
         Rebecca Maroney, Dana Schwark, Tina Fink, Jessica Fox
  16.  KATHY S COMEBACK                        
            26:41   29:07   29:11 (  29:11) (  32:08) (  35:50) (  35:50)
          = 1:24:59
         Elizabeth Demars, Ashley Staigar, Laura Foehser, Karie Garrow, Heather
         Weller, Peggy Watson, Joan Lentini
  17.  CHARLIE'S ANGELS                        
            23:37   29:55   32:32 (  32:51) (  49:15) = 1:26:04
         Caryn Mlodzianowski, Beth Kitchen, Kathleen Cappellano, Heather
         Mlodzianowski, Barbara Mlodzianowski
  18.  LOFTY GOALS OF PERSONAL FULFILLMENT     
            24:46   29:36   32:12 (  34:46) = 1:26:34
         Kate Gleason-Bachman, Rose Mitchell-Tenerowicz, Cecile Gleason,
         Gabriella Vero
  19.  KIDZ KLUB                               
            23:16   31:47   33:03 (  33:05) (  41:22) (  41:24) (  42:22)
          = 1:28:06
         Lauren Beshaw, Beth Beshaw, Claire Romania, Claire Beshaw, Kimberlee
         Musser, Kate Musser, Shanleigh Corrallo
  20.  #BOOTCAMPBABES                          
            28:31   29:24   30:15 (  30:32) (  32:09) (  32:23) (  32:53)
          = 1:28:10
         Amber Mulford, Samantha Kelso, Barbara Bender, Sanada Bailey, Aimee
         Bishop, Anne Grab, Krishna Hill
  21.  BETTER AT RUNNING UP A TAB              
            29:13   29:39   29:42 = 1:28:34
         Francesca Kent, Erika Guche, Sarah Guche
  22.  BLACK GIRLS RUN ALBANY                  
            28:48   30:18   31:28 (  32:58) (  33:18) (  33:50) (  34:02)
          = 1:30:34
         Lolitta Nixon, Anaquel Mwapaga, Tania Renea, Sachelle Myrtil, Sheraqua
         Woodard, Sharon Lagace, Clarissa Hartzog
  23.  TEAM PINK                               
            28:58   28:59   36:38 = 1:34:35
         Kimiko Uchida, Haruna Nakamura, Caslie Thum Carter
  24.  FOR THE COOKIES!                        
            29:32   34:16   34:43 (  35:08) (  39:19) (  39:19) (  40:03)
          = 1:38:31
         Kelly Allard, Hazel Haigh, Sarenity Mulherern, Robin Thomas, Feyana
         Haigh, Brynne Crewell, Dana Haigh
  25.  THE ASPEN HTS TEAM                      
            28:46   29:37   40:11 = 1:38:34
         Meaghan Brennan, Riley Messier, Susan Messier
  26.  COOKIE CHASERS                          
            24:42   37:00   39:09 = 1:40:51
         Nancy Dorn, Alexandra Dorn, Melanie Dorn
  27.  HEALING STEPS                           
            33:39   33:51   33:52 (  33:53) (  34:45) (  35:37) (  38:28)
          = 1:41:22
         Angela Morrison, Anna Esposito, Stacy Lauver, Lauren Flagg, Melina
         Wojcik, Aleena Buchanan, Quinn Weaver
  28.  JAMESON'S VOICE                         
            29:48   39:07   39:07 (  49:09) (  49:12) (  56:00) = 1:48:02
         Amber Carey, Jennifer Stott, Doreen Buell, Jen Ockenholt, Kimberly
         Carey, Kimberly Carey
  29.  SABAEL SPLASHERS                        
            39:03   39:04   39:05 (  39:05) (  39:05) = 1:57:12
         Kathy Yund, Colleen Yund, Meredith Loeck, Sue Horst, Marie Naef
  30.  HERE FOR THE COOKIES                    
            28:17   40:34   52:00 (  52:00) = 2:00:51
         Ashley Windheuser, Casey Brown, Reese Dziendziel, Brittany Eliason
  31.  #RESURGENTRENSSELAER                    
            25:45   42:29   56:08 = 2:04:22
         Dana Endres, Anne Bayly-Reed, Amy Mooney
  32.  SOLE SISTERS                            
            34:50   45:21   45:22 = 2:05:33
         Erica Garcia, Kristi Ratoon, Emily Calhoun
  33.  WALSH FAMILY                            
            51:15   51:17   51:17 (  51:18) = 2:33:49
         Janice Devito, Emily De Vito, Jenna Walsh, Jeanne Walsh
  34.  CHOCOLATE CHIP CHIX                     
            50:04   50:05   53:55 = 2:34:04
         Kathy Zieziulewicz, Karen Gladstone, Jovie Gladstone