Responsive image
Please LIKE our new facebook page!

Southbury Turkey Trot

filename: /home/steved/dev/lightbox/register/www/iresultslive/rawresults/3676/TEAMMIXED
                     *********** TEAM SCORE **********

  1. 1:04:05                                     GOBBLE GIBBONS(  21:22)
============================================================
  1    19:41   1506 Erin        Gibbons        F  22          Mixed Female and Male Team 
  2    20:50   1508 Jimmy       Gibbons        M  20          Mixed Female and Male Team 
  3    23:34   1509 Jack        Gibbons        M  18          Mixed Female and Male Team 

  2. 1:04:11                                       TEAM DEPALMA(  21:24)
============================================================
  1    18:18    363 Tom         Depalma        M  22          Mixed Female and Male Team 
  2    19:39    364 Sam         Depalma        M  22          Mixed Female and Male Team 
  3    26:14    365 Mandy       Weeks          F  23          Mixed Female and Male Team 

  3. 1:05:16                                     MULHALL MILERS(  21:46)
============================================================
  1    19:08   2336 James       Mulhall III    M  22          Mixed Female and Male Team 
  2    20:32   2354 Chris       Mulhall        M  24          Mixed Female and Male Team 
  3    25:36    673 Jacqueline  Mulhall        F  53          Mixed Female and Male Team 

  4. 1:06:25                                  THE FEW THE PROUD(  22:09)
============================================================
  1    16:57   1290 Dan         Theleen        M  29          Mixed Female and Male Team 
  2    20:40   1286 Jeanne      Theleen        F  27          Mixed Female and Male Team 
  3    28:48   1287 Kimmy       Theleen        F  20          Mixed Female and Male Team 

  5. 1:06:48                                       SEE JANE RUN(  22:16)
============================================================
  1    20:42    581 Matt        Forde          M  46          Mixed Female and Male Team 
  2    20:52    582 Thomas      Forde          M  14          Mixed Female and Male Team 
  3    25:14    583 Emma        Forde          F  11          Mixed Female and Male Team 

  6. 1:07:00                                  PICCIRILLO FAMILY(  22:20)
============================================================
  1    19:55    373 Brad        Piccirillo     M  38          Mixed Female and Male Team 
  2    22:36    374 Heather     Piccirillo     F  34          Mixed Female and Male Team 
  3    24:29    375 Rj          Piccirillo     M   9          Mixed Female and Male Team 

  7. 1:07:03                                    RUNNING COUSINS(  22:21)
============================================================
  1    19:57   1055 Andrew      Ouellette      M  17          Mixed Female and Male Team 
  2    23:31   1684 Jessica     Horn           F  24          Mixed Female and Male Team 
  3    23:35   1679 Barry       Horn           M  54          Mixed Female and Male Team 

  8. 1:07:59                                     TEAM KOOBATIAN(  22:40)
============================================================
  1    21:42     16 Ben         Koobatian      M  14          Mixed Female and Male Team 
  2    23:08     15 Christopher Koobatian      M  16          Mixed Female and Male Team 
  3    23:09     14 Nina        Koobatian      F  17          Mixed Female and Male Team 

  9. 1:08:54                                  ROWDY ROAD RACERS(  22:58)
============================================================
  1    22:05    970 Ana         Coyanda-Parkze F  13          Mixed Female and Male Team 
  2    22:06    971 Conrad Ades Coyanda-Parkze M  15          Mixed Female and Male Team 
  3    24:43    969 Conrad      Coyanda-Parkze M  46          Mixed Female and Male Team 

 10. 1:11:12                                            BIG RED(  23:44)
============================================================
  1    22:40    101 Cameron     Evans          M  40          Mixed Female and Male Team 
  2    23:19    802 Rick        Mason          M  48          Mixed Female and Male Team 
  3    25:13    102 Corey       Evans          F  39          Mixed Female and Male Team 

 11. 1:11:13                                    HARLEM HARRIERS(  23:45)
============================================================
  1    18:16   1956 Alexander   Vitarelli      M  18          Mixed Female and Male Team 
  2    24:52   1957 Sebastian   Vitarelli      M  14          Mixed Female and Male Team 
  3    28:05   1959 Nancy       Avitabile      F  53          Mixed Female and Male Team 

 12. 1:13:23                             WOODBURY ATHLETIC CLUB(  24:28)
============================================================
  1    22:59     84 James       Crocker        M  41          Mixed Female and Male Team 
  2    23:43   1878 John        Shaffer        M  47          Mixed Female and Male Team 
  3    26:41   2055 Meghan      Slemmens       F  36          Mixed Female and Male Team 

 13. 1:16:48                                          HENRIQUES(  25:36)
============================================================
  1    24:58    664 Emma        Henriques      F  10          Mixed Female and Male Team 
  2    25:47    661 Colleen     Henriques      F  40          Mixed Female and Male Team 
  3    26:03    663 Kathleen    Henriques      F  11          Mixed Female and Male Team 

 14. 1:17:01                             TEAM KRUSTY KRAB PIZZA(  25:41)
============================================================
  1    23:17   1421 Jessica     Rodriguez      F  15          Mixed Female and Male Team 
  2    23:25   1418 Andrew      Rodriguez      M  29          Mixed Female and Male Team 
  3    30:19   1420 Samantha    Rodriguez      F  20          Mixed Female and Male Team 

 15. 1:17:55                                       TEAM DELANEY(  25:59)
============================================================
  1    24:09   1931 Jackson     Delaney        M  19          Mixed Female and Male Team 
  2    24:25   1930 Connor      Delaney        M  21          Mixed Female and Male Team 
  3    29:21   1928 Erin        Delaney        F  49          Mixed Female and Male Team 

 16. 1:18:00                              BRIAN AND HIS LESSORS(  26:00)
============================================================
  1    20:55   2216 Brian       Messemer       M  22          Mixed Female and Male Team 
  2    28:23   2217 Katie       Messemer       F  27          Mixed Female and Male Team 
  3    28:42   2218 Kelly       Messemer       F  23          Mixed Female and Male Team 

 17. 1:21:56                                             DYNAMO(  27:19)
============================================================
  1    25:47     98 Emma        Bunk           F  10          Mixed Female and Male Team 
  2    26:47     97 Abby        Bunk           F  12          Mixed Female and Male Team 
  3    29:22     96 Jennifer    Bunk           F  41          Mixed Female and Male Team 

 18. 1:24:44                                             WILSON(  28:15)
============================================================
  1    24:11    790 Mitchell    Wilson         M  16          Mixed Female and Male Team 
  2    26:47    792 Natalie     Wilson         F  11          Mixed Female and Male Team 
  3    33:46    789 Thomas      Wilson         M  17          Mixed Female and Male Team 

 19. 1:26:17                                             RUN169(  28:46)
============================================================
  1    28:20    169 Brian       Brinsmade      M  33          Mixed Female and Male Team 
  2    28:22   2192 Rebecca     Wilbur         F  59          Mixed Female and Male Team 
  3    29:35    542 Tina        Velasquez      F  43          Mixed Female and Male Team 

 20. 1:27:15                                         TEAM SOKOL(  29:05)
============================================================
  1    20:49    726 Ryan        Sokol          M  15          Mixed Female and Male Team 
  2    26:38    727 Megan       Sokol          F  12          Mixed Female and Male Team 
  3    39:48    728 Collin      Sokol          M  10          Mixed Female and Male Team 

 21. 1:27:45                                        TEAM FENWAY(  29:15)
============================================================
  1    24:00    854 Nick        Rinaldi        M  54          Mixed Female and Male Team 
  2    29:32    855 Maria       Rinaldi        F  48          Mixed Female and Male Team 
  3    34:13    857 Joe         Calabro        M  53          Mixed Female and Male Team 

 22. 1:29:25                                   THE KASMIRE CLAN(  29:49)
============================================================
  1    29:47    609 Kayla       Kasmire        F  18          Mixed Female and Male Team 
  2    29:48    610 Bobby       Kasmire        M  17          Mixed Female and Male Team 
  3    29:50    608 Adriaan     Kasmire        F  48          Mixed Female and Male Team 

 23. 1:29:36                                       THE T FAMILY(  29:52)
============================================================
  1    22:29   1151 Alex        Tillinghast    M  30          Mixed Female and Male Team 
  2    33:33   1150 Timothy     Tillinghast    M  63          Mixed Female and Male Team 
  3    33:34   1152 Amber       Tillinghast    F  28          Mixed Female and Male Team 

 24. 1:29:52                                 AKASA RUNNING TEAM(  29:58)
============================================================
  1    25:02   1027 Natalie     Pedane         F  32          Mixed Female and Male Team 
  2    31:58   1019 Chris       Olsen          M  57          Mixed Female and Male Team 
  3    32:52   1020 Brittany    Biolo          F  23          Mixed Female and Male Team 

 25. 1:30:22                               TEAM MASHED POTATOES(  30:08)
============================================================
  1    29:03   1058 John        Pruchnicki     M  50          Mixed Female and Male Team 
  2    29:32   1060 Abigail     Pruchnicki     F  18          Mixed Female and Male Team 
  3    31:47   1057 Kimberly    Pruchnicki     F  50          Mixed Female and Male Team 

 26. 1:30:40                                         CICCARELLA(  30:14)
============================================================
  1    29:43    175 Joe         Ciccarella     M  50          Mixed Female and Male Team 
  2    29:42    173 Pat         Ciccarella     M  46          Mixed Female and Male Team 
  3    31:15    176 Morgan      Ciccarella     F  24          Mixed Female and Male Team 

 27. 1:34:50                                     TEAM HALTERMAN(  31:37)
============================================================
  1    22:55   2407 Sam         Halterman      M  23          Mixed Female and Male Team 
  2    31:47   2406 Keith       Halterman      M  28          Mixed Female and Male Team 
  3    40:08   2405 Carrie      Halterman      F  28          Mixed Female and Male Team 

 28. 1:34:52                                   WADDLING WATTLES(  31:38)
============================================================
  1    26:44    398 Daniel      Dicapua        M  40          Mixed Female and Male Team 
  2    34:04    399 Abigail     Dicapua        F  12          Mixed Female and Male Team 
  3    34:04    400 Samuel      Dicapua        M   9          Mixed Female and Male Team 

 29. 1:36:24                           PHYSICIANONE URGENT CARE(  32:08)
============================================================
  1    31:01   1778 Hannah      Zuklie         F   9          Mixed Female and Male Team 
  2    31:01   2145 Edward      White          M  35          Mixed Female and Male Team 
  3    34:22   2144 Taylor      Lyons          F  24          Mixed Female and Male Team 

 30. 1:37:09                                            RUN 169(  32:23)
============================================================
  1    31:16   2410 Louise      Melanson       F  58          Mixed Female and Male Team 
  2    31:45   2361 Kathleen    Boni           F  50          Mixed Female and Male Team 
  3    34:08   1963 Kristen     Rzasa          F  32          Mixed Female and Male Team 

 31. 1:37:26                                   THUNDER CHICKENS(  32:29)
============================================================
  1    27:45   1280 Tyler       Saplio         M  12          Mixed Female and Male Team 
  2    34:50   1281 Ryan        Saplio         M  10          Mixed Female and Male Team 
  3    34:51   1279 Kristin     Saplio         F  45          Mixed Female and Male Team 

 32. 1:37:43                                       RUN FOR ANTH(  32:35)
============================================================
  1    30:22   1899 Ashley      Ferreri        F  25          Mixed Female and Male Team 
  2    33:40   2102 Connor      Ahearn         M  25          Mixed Female and Male Team 
  3    33:41   2101 Alyssa      Pawloski       F  22          Mixed Female and Male Team 

 33. 1:38:45                                            USA LED(  32:55)
============================================================
  1    25:36    329 Senol       Music          M  18          Mixed Female and Male Team 
  2    28:20    330 Aiden       Music          M  21          Mixed Female and Male Team 
  3    44:49    327 Elizabeth   Schaake        F  54          Mixed Female and Male Team 

 34. 1:39:43                                     GREENWOOD GANG(  33:15)
============================================================
  1    26:03   2003 Sam         Rubinstein     M  22          Mixed Female and Male Team 
  2    36:36   1854 Lincoln     MacUmber       M  10          Mixed Female and Male Team 
  3    37:04   1852 Shelly      MacUmber       F  40          Mixed Female and Male Team 

 35. 1:41:48                                        THE WU CLAN(  33:56)
============================================================
  1    33:24    618 Alvin       Wu             M  27          Mixed Female and Male Team 
  2    33:34   1483 Heather     Dewey          F  27          Mixed Female and Male Team 
  3    34:50    619 Ashley      Wu             F  22          Mixed Female and Male Team 

 36. 1:43:33                      TEAM ALBERT/BLUMBERG/ROSMARIN(  34:31)
============================================================
  1    29:40    165 Jonathan    Albert         M  57          Mixed Female and Male Team 
  2    36:55    166 Sarah       Albert         F  27          Mixed Female and Male Team 
  3    36:58    167 Jake        Albert         M  25          Mixed Female and Male Team 

 37. 1:44:33                                       FOWL PLAYERS(  34:51)
============================================================
  1    31:49    641 Kaylie      Costa          F  12          Mixed Female and Male Team 
  2    31:49    828 Aurora      Francisco      F  11          Mixed Female and Male Team 
  3    40:55    640 Michael     Costa          M  45          Mixed Female and Male Team 

 38. 1:47:43                                       PIES & PINTS(  35:55)
============================================================
  1    34:31   2147 Johnny      Gogas          M  11          Mixed Female and Male Team 
  2    36:36   2146 Yianna      Anastasiadis   F  15          Mixed Female and Male Team 
  3    36:36   2148 Olivya      Gogas          F  15          Mixed Female and Male Team 

 39. 1:48:04                                   TEAM PATERNOSTER(  36:02)
============================================================
  1    26:15   1859 Anthony     Paternoster    M  24          Mixed Female and Male Team 
  2    37:06   1860 Rachel      Paternoster    F  22          Mixed Female and Male Team 
  3    44:43   1842 Teresa      Paternoster    F  49          Mixed Female and Male Team 

 40. 1:50:39                                MAMA & HER CHICKENS(  36:53)
============================================================
  1    33:51    497 Patrick     Ziemke         M  17          Mixed Female and Male Team 
  2    38:20    496 Grace       Ziemke         F  20          Mixed Female and Male Team 
  3    38:28    495 Karen       Kirk           F  52          Mixed Female and Male Team 

 41. 1:52:26                                    TEAM CRASHAWATY(  37:29)
============================================================
  1    24:11    225 Khal        Bashawaty      M  15          Mixed Female and Male Team 
  2    37:24    226 Maya        Bashawaty      F  12          Mixed Female and Male Team 
  3    50:51    227 Kayla       Bashawaty      F  10          Mixed Female and Male Team 

 42. 1:53:31                                        TEAM IACONO(  37:51)
============================================================
  1    26:35   1210 Gianluca    Iacono         M  12          Mixed Female and Male Team 
  2    28:49   1209 Francesco   Iacono         M  42          Mixed Female and Male Team 
  3    58:07   1207 Barbara     Iacono         F  43          Mixed Female and Male Team 

 43. 1:56:12                                          TEAM LUIS(  38:44)
============================================================
  1    37:54    270 Paulo       Luis           M  45          Mixed Female and Male Team 
  2    37:55    271 Emelia      Luis           F  10          Mixed Female and Male Team 
  3    40:23    272 Abigail     Luis           F  13          Mixed Female and Male Team 

 44. 2:16:19                                           THE PAGS(  45:27)
============================================================
  1    44:11    916 Katherine   Pagnamenta     F  15          Mixed Female and Male Team 
  2    45:46    914 Jennifer    Pagnamenta     F  45          Mixed Female and Male Team 
  3    46:22    915 Alan        Pagnamenta     M  43          Mixed Female and Male Team 

 45. 2:22:34                                      ABITBOL TRIBE(  47:32)
============================================================
  1    42:22    996 Sophie      Abitbol        F  10          Mixed Female and Male Team 
  2    42:52    995 Benjamin    Abitbol        M  46          Mixed Female and Male Team 
  3    57:20    994 Henda       Abitbol        F  46          Mixed Female and Male Team 

 46. 2:29:31                               TURTLES IN THE NIGHT(  49:51)
============================================================
  1    44:22    678 Christy     Spinelli       F  47          Mixed Female and Male Team 
  2    52:34    679 Danielle    Spinelli       F  22          Mixed Female and Male Team 
  3    52:35    680 Alan        Leblanc        M  22          Mixed Female and Male Team 

 47. 2:36:11                                 SLOTH RUNNING TEAM(  52:04)
============================================================
  1    38:39    907 Michael     Marchionna     M  63          Mixed Female and Male Team 
  2    57:03    906 Laura       Marchionna     F  58          Mixed Female and Male Team 
  3  1:00:29   2291 Emily       Haley          F  24          Mixed Female and Male Team 

 48. 2:38:04                                     STROKE OF LUCK(  52:42)
============================================================
  1    52:15   1755 Stanley     Mikrut         M  63          Mixed Female and Male Team 
  2    52:18   1759 Jason       Mikrut         M  36          Mixed Female and Male Team 
  3    53:31   1845 Katherine   Smith          F  30          Mixed Female and Male Team