Responsive image
Timing by Bay State Race Services
Please LIKE our new facebook page!

59th Yankee Homecoming 10 Mile and 5K Races

                   59th YANKEE HOMECOMING 5K & 10 MILES
          NEWBURYPORT, MA     TUESDAY, JULY 31, 2018     6:00 PM


----------------------------------------------------------------------------
                       5K CORPORATE TEAM Results
----------------------------------------------------------------------------

  1. 1:46:07 DARLING CONSULTING GROUP           (  21:14)
=============================================
  1    20:17   1146 Daniel Kenney       M 
  2    20:39    463 Brian Cowan         M 
  3    20:57   1033 Connor Hughes       M 
  4    20:58    243 Sam Brown           M 
  5    23:16    186 Morgan Boselli      F 

  2. 1:57:16 SUPERIOR CONTROLS                  (  23:28)
=============================================
  1    22:20   1969 Nathan Sandmaier    M 
  2    22:41    160 Chris Blais         M 
  3    23:25   1074 Brendan Jeffers     M 
  4    23:31   1054 Joseph Iuliucci     M 
  5    25:19   1176 Abby Koczera        F 

  3. 2:06:31 TRUMBULL CAMPBELL ASSOCIATES       (  25:19)
=============================================
  1    21:36    727 Doug Foley          M 
  2    25:13    123 Stephan Becker      M 
  3    25:41    304 Cooper Campbell     M 
  4    26:31    270 Kailey Burke        F 
  5    27:30    912 Owen Guttadauro     M 

  4. 2:12:06 ANNA JAQUES HOSPITAL               (  26:26)
=============================================
  1    24:14    449 Jessica Cossette    F 
  2    25:36   1377 Alyssa Mahoney      F 
  3    26:49   2190 Logan Talanian      M 
  4    26:55   2358 Moray Wilson        F 
  5    28:32   2104 Casey Souliotis     F 

  5. 2:17:22 TEAM NED                           (  27:29)
=============================================
  1    22:17    615 Michael Duffy       M 
  2    25:54    183 Dan Bonomo          M 
  3    27:10    675 Eric Falcone        M 
  4    30:49    796 Beth Gallugi        F 
  5    31:12    332 Mariah Carr         F 

  6. 2:29:39 WINNERS CIRCLE RUNNING CLUB        (  29:56)
=============================================
  1    21:42   2158 Bob Strout          M 
  2    29:05    495 Laurie Cyr          F 
  3    31:05   1018 Pamela Houck        F 
  4    33:31   1401 Laurie Manning      F 
  5    34:16    254 Denise Bucknell     F 

  7. 2:30:34 TEAM WORKSHOP ARTS INC.            (  30:07)
=============================================
  1    26:43    718 Joe Fix             M 
  2    27:06    133 Jamie Bell          F 
  3    31:15    131 Edward Bell         M 
  4    32:41    134 Riley Bell          F 
  5    32:49    132 Jennifer Bell       F 

  8. 2:33:14 INSTITUTION FOR SAVINGS            (  30:39)
=============================================
  1    25:39   1218 Susannah Landreth   F 
  2    29:05    420 Becky Conary        F 
  3    32:43    274 Katie Burke         F 
  4    32:53   1246 Melissa Lebel       M 
  5    32:54   1247 Nicole Lebel        F 

  9. 2:40:25 K-FIT STUDIO                       (  32:05)
=============================================
  1    30:10    454 Doreen Costello     F 
  2    30:11   2374 Kristen Wood        F 
  3    30:49   1245 Kimberly Leazott    F 
  4    33:47    900 Alexis Guay         F 
  5    35:28   1911 Phil Romano         M 

 10. 3:04:10 TEAM VARMINT                       (  36:50)
=============================================
  1    33:31   1336 Madeleine Luer      F 
  2    33:32   1334 Max Luer            M 
  3    34:47    228 Amy Bride           F 
  4    37:39    229 Tom Bride           M 
  5    44:41   1337 Susie Luer          F 

 11. 3:06:01 NEOMATRIX                          (  37:13)
=============================================
  1    20:55   2112 Eric Spencer        M 
  2    23:17   1953 Trace Sakima        M 
  3    28:15    562 Andrew Dinatale     M 
  4    56:47   1697 Cheryl Ott          F 
  5    56:47   1522 Peter Melendez      M