Responsive image
Please LIKE our new facebook page!

The Great Turkey Escape 2018

filename: /home/steved/dev/lightbox/register/www/iresultslive/rawresults/3881/Awards
                          THE GREAT TURKEY ESCAPE
                           LOCATION: REDDING, CT
                                11/22/2018
                                      
                           Fast Track Timing LLC
                          www.fasttracktiming.com
                                      

                   ********** AWARDS LIST **************

                                      
                                      
               ********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
                                      
Place Bib   Name                S Age City            St Nettime Guntime Pace     
===== ===== =================== = === =============== == ======= ======= ===== 
    1   384 Gabrielle House     F  24 Wilton          CT   19:31   19:33  6:18 
    2   385 Grace House         F  26 Brooklyn        NY   20:07   20:09  6:30 
    3  1108 Marissa Greco       F  28 Wilton          CT   20:12   20:12  6:31 
                                      
                                      
                ********** MALE OVERALL RESULTS ***********
                                      
Place Bib   Name                S Age City            St Nettime Guntime Pace     
===== ===== =================== = === =============== == ======= ======= ===== 
    1   407 Jonathan Joyce      M  22 Somers          NY   16:15   16:15  5:14 
    2   536 Lucas Meyer         M  35 Silver Spring   MD   16:15   16:15  5:14 
    3   958 Jonathan Pelzar     M  24 Rochester       NY   17:36   17:36  5:40 
                                      
                                      
                         FEMALE AGE GROUP:  1 - 10
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   168 Alessandra Costello F   9       F0110 Redding         CT   35:38 11:29 
    2  1020 Sawyer Cutler       F   9       F0110 Redding         CT   35:39 11:29 
    3   232 Samantha Elinskas   F  10       F0110 New Fairfield   CT   36:42 11:49 
    4   405 Anca V. Jordan      F   7       F0110 New Canaan      CT   36:43 11:49 
    5   406 Mary A. Jordan      F   7       F0110 New Canaan      CT   36:46 11:50 
    6    30 Ellie Arber         F   9       F0110 Westport        CT   37:12 11:59 
    7   837 Ava Williamson      F   9       F0110 Stamford        CT   37:44 12:09 
    8   528 Rhiona McStay       F  10       F0110 Hopewell Juncti NY   39:40 12:46 
    9   722 Lily Smock          F  10       F0110 Redding         CT   40:04 12:54 
   10  1073 Sarah Tewey         F  10       F0110 Natick          MA   40:56 13:11 
   11   102 Molly Brosnan       F   9       F0110 Natick          MA   40:56 13:11 
   12   311 Riley Goldstein     F   8       F0110 Redding         CT   42:34 13:42 
   13   766 Maya Tedawes        F  10       F0110 Redding         CT   45:59 14:49 
   14   719 Abby Smock          F   6       F0110 Redding         CT   56:36 18:13 
   15   744 Rachael Sterk       F  10       F0110 New Milford     CT   59:46 19:15 

                                      
                                      ng
                          MALE AGE GROUP:  1 - 10
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   915 Logan Fesh          M  10       M0110 Bethel          CT   21:37  6:58 
    2   930 Mick Hamilton       M  10       M0110 Wilton          CT   23:15  7:29 
    3   375 Kaden Holub         M  10       M0110 Redding         CT   25:29  8:13 
    4   163 Mario Coppola       M   9       M0110 Wilton          CT   28:08  9:04 
    5    89 Desmond Bremner     M  10       M0110 Redding         CT   30:24  9:47 
    6    70 Chase Bonanno       M  10       M0110 Redding         CT   31:03 10:00 
    7   616 Jack Pierz          M   8       M0110 Brookfield      CT   31:10 10:02 
    8   143 James Henry Caparos M   8       M0110 Brookfield      CT   31:23 10:06 
    9   920 Ben Galston         M   9       M0110 Los Angeles     CA   31:46 10:14 
   10   948 Jack McMenamey      M  10       M0110 Wilton          CT   32:29 10:28 
   11   494 Connor Martin       M  10       M0110 Meriden         CT   33:14 10:42 
   12   985 Adrian Photopoulos  M  10       M0110 New Milford     CT   34:33 11:08 
   13  1089 Hunter Wildgoose    M   9       M0110 Redding         CT   35:04 11:18 
   14   343 Gregory Hefner      M  10       M0110 Wilton          CT   35:07 11:18 
   15   644 Dexter Richards     M  10       M0110 Weston          CT   35:42 11:30 
   16   790 Nathan Urbanz       M  10       M0110 Ridgefield      CT   39:06 12:35 
   17   264 Braden Fitzpatrick  M   8       M0110 Brewster        NY   39:40 12:46 
   18   144 Joey Caparosa       M   6       M0110 Brookfield      CT   41:40 13:25 
   19   467 John Loizzo         M   8       M0110 Bethel          CT   48:17 15:33 
                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  11 - 14
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   622 Heather Plowright   F  13       F1114 Wilton          CT   24:05  7:46 
    2    91 Keelin Bremner      F  13       F1114 Redding         CT   24:35  7:55 
    3   970 Rachael Turek       F  13       F1114 Bethel          CT   24:45  7:58 
    4   968 Emily Turek         F  11       F1114 Bethel          CT   26:31  8:32 
    5  1094 Olivia Rodrigues    F  14       F1114 Unknown         NA   27:32  8:52 
    6   162 Anna Coppola        F  11       F1114 Wilton          CT   27:57  9:00 
    7   555 Willa Keller        F  13       F1114 Newton Center   MA   28:09  9:04 
    8   853 Mattie Wright       F  13       F1114 Redding         CT   28:28  9:10 
    9   253 Taylor Felipe       F  13       F1114 Wilton          CT   29:30  9:30 
   10   547 Samantha Mims       F  13       F1114 Wilton          CT   29:40  9:33 
   11   466 Giovanna Loizzo     F  14       F1114 Bethel          CT   29:46  9:35 
   12   376 Sedonia Holub       F  12       F1114 Redding         CT   30:24  9:48 
   13   391 Baylee Jacobs       F  13       F1114 Hampton         NH   30:48  9:55 
   14   924 Caitlyn Garcia      F  13       F1114 Wilton          CT   30:50  9:56 
   15   505 Katie Chan          F  13       F1114 Redding         CT   31:08 10:02 
   16  1090 Isabelle Wildgoose  F  11       F1114 Redding         CT   31:27 10:08 
   17   781 Ada Tullis          F  13       F1114 Ridgefield      CT   31:38 10:11 
   18  1109 Rachel Stark        F  13       F1114 Weston          CT   31:46 10:14 
   19   834 Katherine Williams  F  13       F1114 New Fairfield   CT   32:02 10:19 
   20   990 Greta Betz          F  11       F1114 Bethel          CT   33:20 10:44 
   21   297 Aiden Gill          F  11       F1114 Bethel          CT   33:26 10:46 
   22  1071 Ruby Ludwig         F  11       F1114 Redding         CT   35:26 11:25 
   23   133 Annalise Heiden     F  12       F1114 Wilton          CT   35:47 11:31 
   24   594 Bridget O'Leary     F  11       F1114 Ridgefield      CT   36:26 11:44 
   25   663 Aimee Rovere        F  13       F1114 Wilton          CT   37:40 12:08 
   26   711 Riley Singleton     F  14       F1114 Redding         CT   40:10 12:56 
   27   906 Teagan Caine        F  11       F1114 Bethesda        MD   40:14 12:57 
   28   899 Avery Pitts         F  12       F1114 Willington      CT   40:52 13:10 
   29   548 Arden Minor         F  12       F1114 Danbury         CT   48:46 15:42 
   30   703 Sara Shepherd       F  13       F1114 Ridgefield      CT   53:59 17:23 
   31   983 Noah Muller         F  14       F1114 Fairfield       CT   56:45 18:16 

                                      
                                      ng
                         MALE AGE GROUP:  11 - 14
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   945 Brendan Madden      M  14       M1114 Redding         CT   20:54  6:44 
    2   914 Cooper Fesh         M  13       M1114 Bethel          CT   21:45  7:00 
    3   182 Alex Czerkawski     M  14       M1114 Redding         CT   22:23  7:13 
    4   155 Alexander Cohen     M  12       M1114 Wilton          CT   22:29  7:15 
    5   723 Nate Smock          M  12       M1114 Redding         CT   22:30  7:15 
    6    73 Joey Bonanno        M  12       M1114 Redding         CT   23:32  7:35 
    7  1064 Alexander Van Breem M  13       M1114 Redding         CT   23:36  7:36 
    8   271 Caeden Frederickson M  12       M1114 Redding         CT   23:50  7:41 
    9   545 Andrew Mims         M  11       M1114 Wilton          CT   24:13  7:48 
   10   529 Scott McStay        M  13       M1114 Hopewell Juncti NY   25:22  8:10 
   11  1116 Leo Houser          M  14       M1114 Redding         CT   25:23  8:10 
   12   234 Griffin Ellis       M  14       M1114 Redding         CT   25:59  8:22 
   13   509 Russell McDonough   M  14       M1114 Redding         CT   26:30  8:32 
   14    74 Luke Bonanno        M  12       M1114 Redding         CT   26:34  8:33 
   15   359 Zachary Higgins     M  12       M1114 Redding         CT   27:00  8:42 
   16   378 Andrew Hope         M  13       M1114 Gansevoort      NY   27:08  8:44 
   17   763 Evan Taylor         M  13       M1114 Redding         CT   27:29  8:51 
   18   737 Dylan Staunton      M  12       M1114 Redding         CT   27:47  8:57 
   19   213 Kamran Duenwald     M  13       M1114 Redding         CT   27:58  9:00 
   20   204 Zeke Dietter        M  11       M1114 Rockport        ME   28:00  9:01 
   21   578 Sean Neafsey        M  13       M1114 Northville      MI   28:14  9:05 
   22    72 Cole Bonanno        M  12       M1114 Redding         CT   28:42  9:15 
   23  1112 Jude Archer         M  13       M1114 Brooklyn        NY   28:57  9:19 
   24   236 Lachlan Ellis       M  12       M1114 Redding         CT   29:24  9:28 
   25   832 Jack Williams       M  11       M1114 Alamo           CA   29:31  9:30 
   26   470 Vincent Loizzo      M  11       M1114 Bethel          CT   30:19  9:46 
   27   878 Matthew Garcia      M  11       M1114 Wilton          CT   31:16 10:04 
   28   127 Graham Caldwell     M  13       M1114 Redding         CT   31:27 10:08 
   29   921 Charlie Galston     M  11       M1114 Los Angeles     CA   32:24 10:26 
   30   290 Trevor Galligan     M  11       M1114 Wilton          CT   32:32 10:29 
   31   469 Max Loizzo          M  12       M1114 Bethel          CT   32:59 10:37 
   32   623 Toby Plowright      M  11       M1114 Wilton          CT   33:02 10:38 
   33   626 Chad Pranzo         M  12       M1114 Redding         CT   34:51 11:13 
   34  1056 Matthew Remson      M  13       M1114 Trumbull        CT   35:52 11:33 
   35   100 Matthew Brosnan     M  11       M1114 Natick          MA   35:53 11:33 
   36   152 Louis Cazeneuve     M  12       M1114 Redding         CT   36:18 11:41 
   37   728 Ian St. Germain     M  11       M1114 Bethel          CT   37:16 12:00 
   38   504 Christopher McCann  M  14       M1114 Wilton          CT   38:52 12:31 
   39   265 Connor Fitzpatrick  M  11       M1114 Brewster        NY   39:36 12:45 
   40   628 Quinn Pranzo        M  12       M1114 Redding         CT   39:54 12:51 
   41   710 Max Singleton       M  11       M1114 Redding         CT   40:43 13:07 
   42   184 Jack Dalziel        M  12       M1114 Auburn          NY   42:41 13:45 
   43   516 Quinn McGuire       M  12       M1114 Monroe          CT   46:59 15:08 
   44   842 Ezra Wolkon         M  13       M1114 Golden          CO   55:06 17:45 

                                      
                                      er
                        FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   831 Caroline Williams   F  16       F1519 Danbury         CT   22:35  7:16 
    2   595 Emily Orscheln      F  17       F1519 Needham         MA   23:42  7:38 
    3   676 Sarah Schechter     F  18       F1519 Danbury         CT   24:13  7:48 
    4   125 Julianna Carney     F  18       F1519 Danbury         CT   25:12  8:07 
    5  1038 Anne Christ Leu     F  18       F1519 Bolligen        NA   25:54  8:20 
    6    17 Ellie Chan          F  15       F1519 Redding         CT   26:00  8:23 
    7   392 Emeri Jacobs        F  15       F1519 Hampton         NH   26:07  8:25 
    8   532 Sarah Mello         F  19       F1519 Bethel          CT   26:18  8:28 
    9   631 Emily Proulx        F  18       F1519 Fairfield       CT   26:25  8:30 
   10  1099 Katlyn Taylor-Venem F  16       F1519 Unknown         NA   26:56  8:40 
   11  1037 Daria Mueller       F  18       F1519 Bern            NA   28:10  9:04 
   12   471 Hailey Looney       F  15       F1519 Wilton          CT   31:43 10:13 
   13   400 Maxie Johnson       F  19       F1519 Redding         CT   32:27 10:27 
   14   506 Emilie McCann       F  18       F1519 Wilton          CT   33:11 10:41 
   15   785 Ally Underberger    F  19       F1519 Easton          CT   33:14 10:42 
   16   577 Grace Neafsey       F  15       F1519 Northville      MI   34:02 10:58 
   17   752 Aubrey Surian       F  18       F1519 Burlington      CT   37:35 12:06 
   18   682 Lucy Schnell        F  19       F1519 Mendota Heights MN   37:44 12:09 
   19    95 Cristina Britton    F  19       F1519 Danbury         CT   37:44 12:09 
   20   601 Whitney Pagano      F  19       F1519 Wilton          CT   37:56 12:13 
   21   209 Dominika Dojnikowsk F  19       F1519 New Canaan      CT   39:17 12:39 
   22   894 Natalie Patnaik     F  18       F1519 Wilton          CT   39:38 12:46 
   23   613 Kayla Petit         F  18       F1519 Newtown         CT   39:38 12:46 
   24   852 Katherine Wright    F  18       F1519 Redding         CT   40:11 12:56 
   25   416 Annamarie Khandji   F  18       F1519 Mount Kisco     NY   41:55 13:30 
   26   257 Nathalie Felton     F  18       F1519 Greenwich       CT   56:53 18:19 
   27   368 Brenna Holmes       F  17       F1519 Brewster        NY 1:02:58 20:16 

                                      
                                      IME
                         MALE AGE GROUP:  15 - 19
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1  1051 Harrison Houser     M  17       M1519 Redding         CT   19:13  6:11 
    2   521 Sean McHale         M  16       M1519 Redding         CT   19:41  6:21 
    3   840 Patrick Williston   M  17       M1519 Redding         CT   20:22  6:34 
    4  1010 Aidan Slovinski     M  15       M1519 Ridgefield      CT   20:24  6:34 
    5  1097 Aidan Sheahan       M  17       M1519 Unknown         NA   20:42  6:40 
    6   835 Robert Williams     M  15       M1519 New Fairfield   CT   21:51  7:02 
    7   967 Will Sutton         M  16       M1519 Redding         CT   21:52  7:03 
    8  1018 Jeremy Saluzzi      M  17       M1519 Redding         CT   21:52  7:03 
    9   226 Ryan Edington       M  19       M1519 Bloomington     IN   23:06  7:27 
   10   783 Michael Tullis      M  16       M1519 Ridgefield      CT   23:59  7:43 
   11   966 Patrick Sutton      M  15       M1519 Redding         CT   24:13  7:48 
   12   259 Tyler Ferdinand     M  16       M1519 Weston          CT   24:19  7:50 
   13   645 Jackson Roberts     M  17       M1519 New York        NY   24:20  7:50 
   14   272 Connor Frederickson M  16       M1519 Redding         CT   24:39  7:56 
   15  1049 Garrett Langley     M  18       M1519 McMurray        PA   24:45  7:58 
   16   112 John Bunce          M  17       M1519 Redding         CT   25:18  8:09 
   17   167 Vinny Costanzo      M  16       M1519 Somers          NY   25:20  8:10 
   18   828 Jake Wilkinson      M  15       M1519 New Milford     CT   25:45  8:18 
   19   148 Andrew (boo Caslin  M  15       M1519 River Edge      NJ   26:03  8:24 
   20   632 Mattie Proulx       M  16       M1519 Fairfield       CT   26:26  8:31 
   21   740 Liam Staunton       M  15       M1519 Redding         CT   26:39  8:35 
   22   254 Andrew Felton       M  16       M1519 Greenwich       CT   27:00  8:42 
   23   310 Max Goldstein       M  18       M1519 Redding         CT   27:29  8:51 
   24   893 Harris Patnaik      M  16       M1519 Wilton          CT   27:33  8:52 
   25   716 Cody Smith          M  19       M1519 East Rochester  NY   27:47  8:57 
   26   991 Aidan Surian        M  16       M1519 Burlington      CT   28:19  9:07 
   27  1091 Sebastien Blanchard M  16       M1519 Fairfield       CT   28:34  9:12 
   28   300 Benjamin Ginsberg   M  16       M1519 Atlanta         GA   29:09  9:23 
   29   160 Charlie Condosta    M  15       M1519 Redding         CT   29:21  9:27 
   30    94 Anthony Britton     M  15       M1519 Danbury         CT   30:41  9:53 
   31   498 Will Mauro          M  15       M1519 Redding         CT   31:16 10:04 
   32  1076 Seth Huffman        M  15       M1519 Bristol         CT   31:42 10:13 
   33   845 Zach Wolkon         M  15       M1519 Golden          CO   32:27 10:27 
   34  1092 Kevin McCleary      M  15       M1519 Redding         CT   32:36 10:30 
   35  1075 Shawn Huffman       M  17       M1519 Bristol         CT   36:34 11:46 
   36   602 Blake Pagano-Walley M  15       M1519 Wilton          CT   38:07 12:16 
   37   513 Brady McGuire       M  15       M1519 Monroe          CT   47:46 15:23 
   38   337 Jonah Hariton       M  16       M1519 Weston          CT   49:19 15:53 

                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   624 Camryn Podgorski    F  20       F2024 Brewster        NY   21:49  7:02 
    2   228 Helen Eifert        F  22       F2024 Flagstaff       AZ   22:23  7:13 
    3   635 Kayla Ranere        F  20       F2024 Danbury         CT   24:54  8:01 
    4   195 Jaclyn Delucia      F  23       F2024 Bethel          CT   25:53  8:20 
    5   113 Grace Bundy         F  22       F2024 New Fairfield   CT   25:56  8:21 
    6  1004 Brett Matzke        F  20       F2024 Redding         CT   26:26  8:31 
    7   314 Katherine Unfried   F  21       F2024 Redding         CT   26:49  8:38 
    8  1023 Sarah Stratton      F  21       F2024 Bridgewater     CT   27:26  8:50 
    9   180 Casey Cunningham    F  22       F2024 Wilton          CT   27:35  8:53 
   10   302 Sydney Ginsberg     F  22       F2024 Atlanta         GA   29:04  9:22 
   11   281 Madeline Frierson   F  22       F2024 Redding         CT   29:14  9:25 
   12    61 Sarah Biedermann    F  24       F2024 Redding         CT   29:14  9:25 
   13   751 Allison Surian      F  20       F2024 Burlington      CT   29:16  9:26 
   14   287 Molly Gallagher     F  23       F2024 Bethel          CT   29:23  9:28 
   15   952 Avery Melville      F  20       F2024 Sunapee         NH   29:41  9:33 
   16   936 Katie Hill          F  22       F2024 Redmond         WA   29:41  9:34 
   17   934 Allison Hill        F  20       F2024 Redmond         WA   29:41  9:34 
   18   111 Jennie Bunce        F  24       F2024 Redding         CT   30:16  9:45 
   19  1101 Isabella Hermanton  F  24       F2024 Unknown         NA   30:20  9:46 
   20  1028 Sophie Collender    F  22       F2024 Wilton          CT   30:24  9:47 
   21   901 Jen Ayotte          F  21       F2024 Franklin        MA   30:28  9:49 
   22   950 Anna Melville       F  23       F2024 Boston          MA   30:39  9:52 
   23    18 Angela Bentley      F  21       F2024 New York        NY   30:40  9:52 
   24   693 Olivia Sennett      F  23       F2024 Redding         CT   30:40  9:53 
   25   229 Jane Eifert         F  24       F2024 Colorado Spring CO   31:12 10:03 
   26     2 Betsy Simons        F  22       F2024 New York        NY   31:43 10:13 
   27   262 Emily Festa         F  23       F2024 Fairfield       CT   31:43 10:13 
   28     1 Annie Simons        F  22       F2024 New York        NY   31:43 10:13 
   29  1024 Allison Bussert     F  22       F2024 Bridgewater     CT   32:33 10:29 
   30   423 Jaclyn Kolbert      F  22       F2024 Weston          CT   32:40 10:31 
   31    78 Celia Bottger       F  20       F2024 Redding         CT   33:27 10:46 
   32   444 Macy Wood           F  23       F2024 Waban           MA   34:22 11:04 
   33   725 Megan Sparks        F  20       F2024 Torrington      CT   36:49 11:51 
   34     3 Caroline Cannon     F  22       F2024 New York        NY   37:39 12:08 
   35   592 Olivia Offredi      F  23       F2024 Westland        MI   41:02 13:13 
   36   299 Alex Ginsberg       F  20       F2024 Atlanta         GA   41:08 13:15 
   37   283 Ashley Fulton       F  23       F2024 Bridgeport      CT   47:55 15:26 
   38   815 Emily Weyrauch      F  23       F2024 Weston          CT   52:02 16:45 

                                      
                                      er
                         MALE AGE GROUP:  20 - 24
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   656 Colin Rooney        M  23       M2024 Easton          CT   19:08  6:10 
    2   130 Matthew Callahan    M  22       M2024 Atlanta         GA   19:27  6:16 
    3   993 Harrison Dolan      M  20       M2024 Mahopac         NY   19:39  6:20 
    4   538 Kevin Michalka      M  21       M2024 Bethel          CT   19:56  6:25 
    5  1098 Logan Falton        M  23       M2024 Unknown         NA   19:58  6:26 
    6   587 John Norfleet       M  22       M2024 Wilton          CT   20:13  6:31 
    7  1107 William Lowrie      M  21       M2024 Wilton          CT   21:12  6:50 
    8    53 Philip Bedoukian    M  23       M2024 Redding         CT   21:12  6:50 
    9   116 Austin Burns        M  22       M2024 Danbury         CT   21:13  6:50 
   10   524 Johnathan McKenzie  M  21       M2024 Torrington      CT   21:28  6:55 
   11   586 Zach Nordstrom      M  20       M2024 Patterson       NY   22:04  7:06 
   12   288 Peter Gallagher     M  20       M2024 Burlington      CT   22:12  7:09 
   13   932 Matthew Harkins     M  20       M2024 Bethel          CT   22:18  7:11 
   14   648 Kyle Robey          M  24       M2024 Redding         CT   23:03  7:26 
   15   219 Jack Durels         M  24       M2024 Wilton          CT   23:04  7:26 
   16   451 Jake Lightman       M  24       M2024 Easton          CT   23:16  7:30 
   17    76 Anders Bottger      M  20       M2024 Redding         CT   24:09  7:47 
   18   320 Kyle Gurtowski      M  24       M2024 Ridgefield      CT   25:39  8:16 
   19   686 Jacob Schwartz      M  20       M2024 Redding         CT   27:07  8:44 
   20   240 Graham Estabrook    M  24       M2024 New York        NY   27:37  8:54 
   21  1007 John O'Connell      M  23       M2024 Easton          CT   27:39  8:54 
   22   569 Connor Murphy       M  23       M2024 Redding         CT   27:45  8:56 
   23   918 John Forbes         M  22       M2024 Darien          CT   27:56  9:00 
   24   282 Robbie Frierson     M  23       M2024 Redding         CT   28:07  9:03 
   25   549 Kieran Minor        M  22       M2024 Danbury         CT   29:16  9:26 
   26   277 Ryan Freeland       M  24       M2024 Trumbull        CT   29:24  9:28 
   27  1086 Prithviraj Billa    M  24       M2024 Stamford        CT   30:06  9:42 
   28    97 Joe Britton         M  22       M2024 Danbury         CT   30:42  9:53 
   29   992 Craig Browning      M  21       M2024 Carmel          NY   33:43 10:51 
   30    85 Ray Boudiette       M  24       M2024 Redding         CT   36:04 11:37 
   31    22 Gavin Giardino      M  21       M2024 Redding         CT   36:18 11:41 
   32   418 George Khandji      M  21       M2024 Mount Kisco     NY   38:42 12:28 
   33   823 James Whelan        M  23       M2024 Ridgefield      CT   38:55 12:32 
   34   982 Brandon Muller      M  21       M2024 Fairfield       CT   56:47 18:17 
   35   397 Colby Johnson       M  23       M2024 Redding         CT   57:49 18:37 

                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   135 Ashley Cammarota    F  29       F2529 Astoria         NY   22:54  7:23 
    2   487 Melody Mallozzi     F  27       F2529 Brighton        MA   23:42  7:38 
    3   114 Kailey Bundy        F  28       F2529 New Fairfield   CT   23:49  7:40 
    4   212 Hannah Dubner       F  28       F2529 New York        NY   25:30  8:13 
    5   476 Gillian Lupinski    F  25       F2529 Wilton          CT   25:33  8:14 
    6   588 Katy Norfleet       F  25       F2529 Wilton          CT   26:16  8:28 
    7   319 Heidi Gurtowski     F  26       F2529 Philadelphia    PA   26:37  8:34 
    8   817 Natalie Weyrauch    F  26       F2529 Weston          CT   26:51  8:39 
    9  1085 Jessica Vaghi       F  29       F2529 Bethel          CT   26:57  8:41 
   10   700 Laura Shaw          F  29       F2529 New York        NY   27:27  8:50 
   11   909 Katarzyna Dudzik    F  26       F2529 Danbury         CT   27:35  8:53 
   12  1093 Madison Kegans      F  28       F2529 Unknown         NA   28:27  9:10 
   13   398 Fiorella Johnson    F  25       F2529 Redding         CT   28:44  9:15 
   14   907 Mollie Calzone      F  27       F2529 New York        NY   28:58  9:20 
   15    93 Brittany Bresha     F  29       F2529 New Fairfield   CT   29:12  9:24 
   16   690 Samantha Sciavillo  F  29       F2529 Port Chester    NY   29:29  9:30 
   17   813 Joy Barrese         F  28       F2529 Port Chester    NY   30:06  9:42 
   18    67 Allison Blacker     F  29       F2529 Norwalk         CT   30:09  9:43 
   19   263 Kate Festa          F  27       F2529 Somerville      MA   30:10  9:43 
   20   426 Melanie Kondor      F  29       F2529 Trumbull        CT   30:20  9:46 
   21   841 Danielle Winstanley F  27       F2529 Redding         CT   30:33  9:50 
   22   221 Kelsey Durels       F  28       F2529 Wilton          CT   31:22 10:06 
   23   223 Kristina Durels     F  26       F2529 Wilton          CT   31:23 10:07 
   24   243 Katherine Estabrook F  27       F2529 Redding         CT   31:28 10:08 
   25   200 Jesh Walsh          F  26       F2529 New York        NY   31:29 10:08 
   26   459 Frances Litvak      F  26       F2529 New York        NY   31:30 10:09 
   27   442 Katherine Lauricell F  26       F2529 Wilton          CT   31:56 10:17 
   28   522 Nicole McKay        F  28       F2529 Higganum        CT   32:06 10:20 
   29   850 Maura Woods         F  26       F2529 Somerville      MA   32:23 10:26 
   30   137 Holly Cammarota     F  25       F2529 Danbury         CT   32:24 10:26 
   31   824 Kelleigh Whelan     F  26       F2529 Ridgefield      CT   32:26 10:27 
   32   788 Shira Underberger   F  29       F2529 Easton          CT   33:12 10:41 
   33   612 Rebecca Perry       F  28       F2529 Danbury         CT   33:27 10:46 
   34   681 Jessica Schneider   F  28       F2529 Carmel          NY   33:29 10:47 
   35   799 Hannah Veltchev     F  26       F2529 Wilton          CT   34:04 10:58 
   36   244 Lily Estabrook      F  26       F2529 Redding         CT   34:28 11:06 
   37   933 Lindsay Heske       F  28       F2529 West Simsbury   CT   34:48 11:12 
   38   735 Kristen Starker     F  29       F2529 Danbury         CT   35:06 11:18 
   39  1057 Isabella Marinho    F  26       F2529 Danbury         CT   36:31 11:45 
   40   787 Marisa Underberger  F  26       F2529 Easton          CT   37:35 12:06 
   41   441 Jenny Lauricella    F  29       F2529 Wilton          CT   37:56 12:13 
   42     7 Nivedita Mathanagop F  28       F2529 Canton          MI   41:03 13:13 

                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  25 - 29
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   326 Brandon Hahn        M  29       M2529 Silver Spring   MD   18:40  6:01 
    2    43 Stephen Barber      M  28       M2529 New York        NY   19:07  6:10 
    3   753 Jeffrey Swan        M  29       M2529 Fairfield       CT   20:08  6:29 
    4  1106 Michael Lowrie      M  29       M2529 Wilton          CT   20:57  6:45 
    5   689 Harrison Schwarzer  M  27       M2529 Dallas          TX   22:13  7:09 
    6   919 Joseph Gallagher    M  27       M2529 Easton          CT   22:44  7:19 
    7   235 Jonathan Ellis      M  29       M2529 Astoria         NY   22:54  7:23 
    8   153 David Charnock      M  29       M2529 Rutland         VT   24:13  7:48 
    9   647 Connor Robey        M  27       M2529 Redding         CT   24:35  7:55 
   10   201 David Desanctis     M  29       M2529 Darien          CT   24:40  7:57 
   11   926 Ken Gilberg         M  28       M2529 Stamford        CT   25:19  8:09 
   12   818 Sam Weyrauch        M  26       M2529 Weston          CT   25:30  8:13 
   13   701 Rich Shaw           M  29       M2529 New York        NY   25:49  8:19 
   14   355 Miichael Heske      M  25       M2529 Bethel          CT   25:58  8:22 
   15   207 Alex Doering        M  28       M2529 Weston          CT   26:04  8:24 
   16   794 Joshua Vaghi        M  29       M2529 Bethel          CT   26:17  8:28 
   17   567 Sean Murnan         M  28       M2529 Rochester       NY   26:33  8:33 
   18   330 Christian Hansel    M  26       M2529 Somerville      MA   26:44  8:37 
   19  1005 Mike McGowan        M  25       M2529 Redding         CT   27:06  8:44 
   20   443 Steven Lauricella   M  25       M2529 New York        NY   27:15  8:47 
   21   190 Gary Debrito        M  29       M2529 Danbury         CT   28:06  9:03 
   22   988 Kyle Braz Danges    M  29       M2529 Swiftwater      PA   28:46  9:16 
   23   354 Christopher Heske   M  29       M2529 West Simsbury   CT   28:59  9:20 
   24   642 Javier Reyes        M  25       M2529 Bethel          CT   30:09  9:43 
   25   800 Ben Vetter          M  28       M2529 Norwalk         CT   30:09  9:43 
   26   267 James Forbes        M  25       M2529 Darien          CT   30:24  9:47 
   27   486 Kevin Mallozzi      M  27       M2529 Brighton        MA   31:07 10:01 
   28   798 Emil Veltchev       M  27       M2529 Wilton          CT   34:04 10:58 
   29   999 Tiago Marinho       M  25       M2529 Danbury         CT   36:05 11:37 
   30   922 Mike Downs          M  26       M2529 Worcester       MA   37:13 11:59 
   31   964 Thomas Stepanovic   M  29       M2529 Easton          CT   41:17 13:17 
   32   896 Zachary Shelin      M  29       M2529 Newark          DE   43:19 13:57 
   33   591 Alex Offredi        M  26       M2529 Monroe          CT   43:54 14:08 
   34   284 Robert Fulton       M  27       M2529 Bridgeport      CT   47:53 15:25 

                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   553 Hilary Moen         F  30       F3034 Silver Spring   MD   21:11  6:50 
    2   673 Kristina Scaviola   F  34       F3034 Dracut          MA   21:59  7:05 
    3   963 Nola Solomon        F  31       F3034 New York        NY   23:53  7:41 
    4   713 Ashley Bennett      F  30       F3034 Somerville      MA   24:04  7:45 
    5   303 Zelipha Gitari      F  34       F3034 Fairfield       CT   24:54  8:01 
    6   139 Amanda Caner        F  33       F3034 Wilton          CT   24:54  8:01 
    7   430 Kristina Krecko     F  30       F3034 Brookline       MA   26:34  8:33 
    8   138 Mary Campbell       F  34       F3034 Redding         CT   26:58  8:41 
    9    36 Blair Ashworth      F  33       F3034 Ridgefield      CT   27:19  8:48 
   10  1052 Keirstin Johnsen    F  31       F3034 North Salem     NY   28:09  9:04 
   11   941 Megan Kelly         F  30       F3034 Stamford        CT   28:45  9:15 
   12   997 Zara Deluca         F  30       F3034 Stamford        CT   28:52  9:18 
   13   157 Kelly Coleman       F  30       F3034 Ellington       CT   29:04  9:22 
   14   208 Urszula Dojnikowska F  31       F3034 New Canaan      CT   29:28  9:29 
   15   697 Cara Sgobba         F  32       F3034 Boston          MA   30:02  9:40 
   16   427 Kristina Korin      F  30       F3034 Bethel          CT   30:32  9:50 
   17   541 Jen Miller          F  34       F3034 Hilliard        OH   30:59  9:59 
   18   131 Kylie Calzone       F  32       F3034 Dedham          MA   31:07 10:01 
   19  1008 Allison Ross        F  31       F3034 Hoboken         NJ   32:04 10:20 
   20   971 Danielle Ursino     F  33       F3034 Southington     CT   32:29 10:28 
   21   677 Christine Schmittga F  31       F3034 Bethel          CT   32:51 10:35 
   22   692 Emily Scovill       F  30       F3034 Danbury         CT   32:53 10:35 
   23   333 Phoebe Wood         F  31       F3034 Waban           MA   32:58 10:37 
   24   653 Marisa Roman        F  31       F3034 Charlestown     MA   33:04 10:39 
   25   335 Emily Hariton       F  31       F3034 Golden          CO   33:54 10:55 
   26    49 Liz Beaudry         F  32       F3034 Bridgeport      CT   34:22 11:04 
   27   345 Rebecca Heisler     F  31       F3034 Boston          MA   35:01 11:16 
   28   758 Maria Tarasova      F  34       F3034 Stamford        CT   37:14 11:59 
   29   699 Cynthia Shaw        F  32       F3034 Louisville      KY   38:41 12:27 
   30    25 Kerryn Alesi        F  33       F3034 Danbury         CT   39:03 12:34 
   31    34 Alysha Ashby        F  33       F3034 Newtown         CT   39:47 12:48 
   32   897 Amanda Flachsbart   F  31       F3034 Willington      CT   40:52 13:10 
   33   954 Amanda Middlemass   F  31       F3034 Ridgefield      CT   53:30 17:14 
   34   978 Megan Rexroat       F  32       F3034 Fairfield       CT   56:47 18:17 
   35   431 Catherine Kruchten  F  34       F3034 Baltimore       MD   59:09 19:03 
   36   386 Heidi Hunsberger    F  31       F3034 Darien          CT 1:00:11 19:22 

                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  30 - 34
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1  1111 Joe Lust            M  34       M3034 Boston          MA   17:54  5:46 
    2   802 Ray Vetter          M  30       M3034 Cambridge       MA   19:05  6:09 
    3   327 Justin Hahn         M  32       M3034 Laurel          MD   19:59  6:26 
    4   388 Spencer Hunsberger  M  33       M3034 New York        NY   21:24  6:54 
    5   801 Gregory Vetter      M  34       M3034 Trumbull        CT   22:03  7:06 
    6   668 Tyler Sampson       M  32       M3034 Ridgefield      CT   23:55  7:42 
    7   732 Donald Stankus      M  34       M3034 Waterbury       CT   24:17  7:49 
    8   140 Oliver Caner        M  30       M3034 Wilton          CT   24:53  8:01 
    9   435 Michael Labonte     M  34       M3034 Gaylordsville   CT   25:38  8:15 
   10   115 Peter Bundy         M  32       M3034 New Fairfield   CT   25:56  8:21 
   11  1066 Pascal Rahardjo     M  30       M3034 Trumbull        CT   26:52  8:39 
   12   484 George Malbin       M  30       M3034 New York        NY   27:02  8:43 
   13    20 Antonio Aguilar     M  30       M3034 Norwalk         CT   27:54  8:59 
   14   755 Andrew Swett        M  34       M3034 Dedham          MA   28:58  9:20 
   15   943 John Kingman        M  33       M3034 New York        NY   28:59  9:20 
   16    32 William Areson      M  32       M3034 Danbury         CT   30:50  9:56 
   17   196 Matthew Dennert     M  31       M3034 Trumbull        CT   30:54  9:57 
   18    50 Ryan Beaudry        M  32       M3034 Redding         CT   33:41 10:51 
   19   931 Eli Hariton         M  32       M3034 Denver          CO   33:54 10:55 
   20   448 Ethan Levitt        M  30       M3034 Easton          CT   36:05 11:37 
   21     4 Peter Aagesen       M  31       M3034 Ridgefield      CT   38:52 12:31 
   22   796 Ryan Vanallsburg    M  34       M3034 North Salem     NY   43:05 13:52 
   23   619 Kevin Pinho         M  31       M3034 Trumbull        CT   45:10 14:33 
   24   432 Zach Krupp          M  31       M3034 Darien          CT 1:00:10 19:22 

                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   481 Nicole MacNeel      F  39       F3539 Carlsbad        CA   22:46  7:20 
    2    71 Marie Schweitzer    F  38       F3539 Berlin          CT   22:48  7:21 
    3   784 Miriam Tullis       F  39       F3539 Ridgefield      CT   24:20  7:50 
    4   680 Jennifer Schneider  F  38       F3539 Danbury         CT   24:38  7:56 
    5    51 Seana Bedard        F  37       F3539 Redding         CT   26:29  8:32 
    6   929 Jane Hamilton       F  39       F3539 Wilton          CT   26:53  8:40 
    7   655 Laena Romond        F  36       F3539 Brookfield      CT   27:51  8:58 
    8   165 Tori Cornish        F  39       F3539 Bethel          CT   27:55  9:00 
    9   566 Christina Muller    F  38       F3539 Bethel          CT   27:57  9:00 
   10   161 Amanda Coppola      F  39       F3539 Wilton          CT   28:09  9:04 
   11   944 Jessica Klein       F  36       F3539 Fort Mill       SC   28:11  9:04 
   12   986 Rosa Fernandes      F  35       F3539 Brookfield      CT   28:11  9:05 
   13   650 Jamie Robinson      F  38       F3539 New Milford     CT   28:43  9:15 
   14  1058 Stephanie Ortegon   F  36       F3539 Redding         CT   29:17  9:26 
   15   387 Katherine Hunsberge F  35       F3539 Brooklyn        NY   29:22  9:27 
   16   365 Kelly Hoffman       F  35       F3539 Golden          CO   29:22  9:27 
   17   769 Donna Tesar         F  39       F3539 New Fairfield   CT   29:40  9:33 
   18  1100 Michele Massari     F  35       F3539 Unknown         NA   30:04  9:41 
   19   473 Nicole Lopes        F  37       F3539 Monroe          CT   30:08  9:42 
   20   618 Kerri Pierz         F  38       F3539 Brookfield      CT   30:21  9:46 
   21   960 Nadya Potemkina     F  38       F3539 Middletown      CT   31:41 10:12 
   22   659 Anna Ross           F  39       F3539 South Salem     NY   31:45 10:14 
   23   169 Susi Costello       F  39       F3539 Redding         CT   32:02 10:19 
   24   975 Emilie Corrie       F  38       F3539 Philadelphia    PA   32:26 10:27 
   25    31 Dottie Areson       F  38       F3539 Danbury         CT   33:16 10:43 
   26   437 Heather Landrie     F  36       F3539 Southington     CT   33:32 10:48 
   27   488 Megan Maloney       F  38       F3539 San Francisco   CA   33:39 10:50 
   28   390 Kanako Itano-Malstr F  38       F3539 Redding         CT   33:58 10:56 
   29   502 Jeannette McCambley F  38       F3539 Sandy Hook      CT   34:09 11:00 
   30   977 Jennifer Flowers    F  39       F3539 Danbury         CT   34:13 11:01 
   31   468 Maura Loizzo        F  36       F3539 Bethel          CT   34:17 11:02 
   32   119 Lynne Cabiati       F  36       F3539 Brewster        NY   34:52 11:14 
   33  1019 Jennifer Cutler     F  38       F3539 Redding         CT   35:42 11:30 
   34   859 Crystal Zamfino     F  36       F3539 Stratford       CT   36:04 11:37 
   35   233 Sarah Elinskas      F  39       F3539 Fairfield       CT   36:38 11:48 
   36   404 Anca Jordan         F  38       F3539 New Canaan      CT   36:45 11:50 
   37   379 Paula Lattarulo     F  39       F3539 Southbury       CT   37:11 11:58 
   38   839 Katharine Williamso F  37       F3539 Stamford        CT   37:45 12:09 
   39   495 Denise Martin       F  38       F3539 Meriden         CT   37:50 12:11 
   40   490 Nora Mansfield      F  37       F3539 Brookfield      CT   40:27 13:01 
   41   210 Stacey Drew         F  37       F3539 Danbury         CT   40:28 13:02 
   42   141 Amanda Caparosa     F  38       F3539 Brookfield      CT   41:39 13:25 
   43   795 Kimberly Vanallsbur F  35       F3539 North Salem     NY   43:04 13:52 
   44   709 Erin Singleton      F  39       F3539 Redding         CT   44:11 14:14 
   45   434 Tanya Kutlik        F  37       F3539 Trumbull        CT   44:29 14:19 
   46  1045 Cecilia Bryant      F  39       F3539 Hamden          CT   50:34 16:17 

                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  35 - 39
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1    52 Matt Bedoukian      M  38       M3539 Redding         CT   19:39  6:20 
    2   808 Pete Warrington     M  36       M3539 Cambridge       MA   19:50  6:24 
    3    41 Jake Ballard        M  39       M3539 Schenectady     NY   23:39  7:37 
    4   412 Daniel Kelleher     M  38       M3539 Danbury         CT   24:10  7:47 
    5  1044 Matthew Ranalli     M  39       M3539 Old Greenwich   CT   24:13  7:48 
    6   678 Brandon Schneider   M  36       M3539 Danbury         CT   24:38  7:56 
    7   492 Matt Marcella       M  38       M3539 Naugatuck       CT   24:45  7:58 
    8   833 Josh Williams       M  38       M3539 Alamo           CA   26:22  8:29 
    9   181 James Cunningham    M  35       M3539 Redding         CT   26:53  8:39 
   10   674 Michael Scaviola    M  36       M3539 Dracut          MA   27:03  8:43 
   11  1081 Nicholas Vitti      M  39       M3539 Bethel          CT   28:07  9:03 
   12  1113 Kan Raid            M  36       M3539 New York        NY   28:59  9:20 
   13   460 Johnny Lo           M  37       M3539 Redding         CT   28:59  9:20 
   14   903 Alex Buller         M  37       M3539 Arlington       MA   29:05  9:22 
   15   542 Quinn Miller        M  39       M3539 Hilliard        OH   30:59  9:59 
   16   617 John Pierz          M  39       M3539 Brookfield      CT   31:13 10:03 
   17   142 James Caparosa      M  38       M3539 Brookfield      CT   31:21 10:06 
   18   683 Patrick Schuchard   M  36       M3539 Redding         CT   31:24 10:07 
   19  1065 Tal Bar-Or          M  38       M3539 New York        NY   31:31 10:09 
   20   636 Tim Rappoccio       M  36       M3539 Redding         CT   32:33 10:29 
   21   764 Nolan Taylor        M  35       M3539 Redding         CT   34:45 11:11 
   22   317 Fiachra Grisewood   M  36       M3539 Wilton          CT   35:35 11:28 
   23   250 Igor Fecko          M  37       M3539 Stamford        CT   37:15 12:00 
   24   838 Greg Williamson     M  37       M3539 Stamford        CT   37:46 12:10 
   25   556 Daniel Mond         M  38       M3539 Redding         CT   37:51 12:11 
   26  1034 James Henke         M  38       M3539 Newington       CT   49:49 16:02 

                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   994 Kristin Partenza    F  40       F4044 Wilton          CT   22:45  7:20 
    2   367 Adrienne Holmes     F  40       F4044 Brewster        NY   25:52  8:20 
    3   880 Michelle Demarco    F  43       F4044 New Fairfield   CT   26:29  8:32 
    4   961 Julie Revesz        F  40       F4044 Norwalk         CT   26:47  8:38 
    5   984 Amy Photopoulos     F  43       F4044 New Milford     CT   27:18  8:47 
    6  1001 Shelby Land         F  43       F4044 Bethel          CT   27:25  8:50 
    7    45 Andrea Barry        F  41       F4044 Danbury         CT   27:36  8:53 
    8   606 Karina Parr         F  43       F4044 Weston          CT   28:09  9:04 
    9   916 Meg Fesh            F  41       F4044 Bethel          CT   28:27  9:10 
   10   447 Melissa Lemieux     F  41       F4044 Redding         CT   28:45  9:15 
   11  1016 Karen Pearson       F  42       F4044 Bedford Hills   NY   28:52  9:18 
   12   415 Kimberly Kessler    F  43       F4044 Franklin        NY   28:54  9:18 
   13   904 Jennifer Buller     F  40       F4044 Arlington       MA   28:57  9:19 
   14   748 Allison Stowell     F  40       F4044 Bethel          CT   28:58  9:20 
   15   607 Erin Patts          F  40       F4044 Redding         CT   29:17  9:26 
   16   305 Sarah Goguen        F  40       F4044 Redding         CT   29:17  9:26 
   17   965 Roisin Sullivan     F  44       F4044 Redding         CT   29:17  9:26 
   18   328 Crystal Hancock     F  40       F4044 Sherman         CT   29:33  9:31 
   19   293 Deanna Gaudreau     F  44       F4044 Sherman         CT   29:34  9:31 
   20   599 Tara Pagano         F  43       F4044 Wilton          CT   30:13  9:44 
   21   413 Jenny Kessler       F  40       F4044 Brooklyn        NY   30:14  9:44 
   22   510 Sara McGovern       F  42       F4044 Brookfield      CT   30:23  9:47 
   23   879 Julie Marty         F  41       F4044 Redding         CT   30:30  9:49 
   24   450 Katrin Lewertoff    F  44       F4044 Westport        CT   30:47  9:55 
   25   508 Cheryl McDonough    F  42       F4044 Redding         CT   30:49  9:56 
   26   438 Maureen Lane        F  42       F4044 Norwalk         CT   31:07 10:01 
   27   564 Melisa Moreau       F  44       F4044 Redding         CT   31:16 10:04 
   28    92 Maeve Bremner       F  43       F4044 Redding         CT   31:39 10:12 
   29   292 Megan Garcia        F  40       F4044 Wilton          CT   31:51 10:16 
   30   729 Christina Stadolnik F  43       F4044 Plainfield      CT   32:20 10:25 
   31   973 Angelika Zierl      F  41       F4044 Bethel          CT   32:22 10:25 
   32   298 Rebecca Gill        F  42       F4044 Bethel          CT   33:26 10:46 
   33    86 Amy Boyd            F  40       F4044 Danbury         CT   34:55 11:15 
   34   188 Tracy Darmofal      F  40       F4044 Redding         CT   35:20 11:23 
   35   318 Dawn Gunderson      F  42       F4044 Norwalk         CT   35:20 11:23 
   36   908 Jennifer Diagonale  F  43       F4044 Wilton          CT   36:10 11:39 
   37  1060 Nagibe Melo         F  41       F4044 Danbury         CT   36:18 11:41 
   38   593 Amy O'Leary         F  42       F4044 Ridgefield      CT   36:25 11:44 
   39   497 Erica Mauro         F  42       F4044 Redding         CT   36:32 11:46 
   40   727 Allison St. Germain F  43       F4044 Bethel          CT   37:16 12:00 
   41   836 Sonja Williams      F  42       F4044 New Fairfield   CT   38:12 12:18 
   42  1080 Kate Jackson        F  40       F4044 Danbury         CT   39:30 12:43 
   43   101 Meghan Brosnan      F  40       F4044 Natick          MA   41:06 13:14 
   44   638 Erin Remson         F  44       F4044 Trumbull        CT   41:37 13:24 
   45   185 Jen Dalziel         F  42       F4044 Auburn          NY   42:03 13:32 
   46   360 Holly Hill          F  44       F4044 Redding         CT   53:13 17:08 
   47   724 Thayer Smock        F  42       F4044 Redding         CT   56:36 18:13 
   48    33 Karen Asghar        F  41       F4044 Redding         CT   58:06 18:42 
   49    29 Agnes O'Brien       F  40       F4044 Bethel          CT   58:06 18:42 

                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  40 - 44
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   572 Rushad Nanavatty    M  40       M4044 Washington      DC   19:09  6:10 
    2   530 Sean Mehner         M  40       M4044 Redding         CT   20:20  6:33 
    3   421 Greg Klimaytis      M  42       M4044 Ridgewood       NY   20:51  6:43 
    4   905 Michael Caine       M  40       M4044 Bethesda        MD   21:22  6:53 
    5   660 Eric Ross           M  42       M4044 Carlsbad        CA   21:27  6:55 
    6   870 Larry Ikard         M  44       M4044 New Canaan      CT   22:34  7:16 
    7   720 Chris Smock         M  42       M4044 Redding         CT   23:00  7:24 
    8   911 Jamie Branyan       M  42       M4044 Trumbull        CT   23:08  7:27 
    9  1014 Jeremy Gettings     M  42       M4044 Redding         CT   23:21  7:31 
   10  1015 Jeffrey Olsen       M  44       M4044 Waterbury       CT   23:40  7:37 
   11   252 Ryan Felipe         M  43       M4044 Wilton          CT   23:56  7:42 
   12   511 Brian McGrath       M  44       M4044 Norwalk         CT   23:58  7:43 
   13   291 Andrew Garcia       M  40       M4044 Wilton          CT   24:14  7:48 
   14   782 David Tullis        M  40       M4044 Ridgefield      CT   24:18  7:49 
   15    90 James Bremner       M  43       M4044 Redding         CT   24:34  7:55 
   16   202 John Dickerson      M  44       M4044 Wilton          CT   24:43  7:58 
   17   546 Jacob Mims          M  43       M4044 Wilton          CT   25:32  8:14 
   18   507 Bart McDonough      M  42       M4044 Redding         CT   25:41  8:16 
   19  1070 Paul Ludwig         M  44       M4044 Redding         CT   25:43  8:17 
   20   938 Jonathan Holtzman   M  42       M4044 New York        NY   25:52  8:20 
   21   370 Jason Holmes        M  41       M4044 Brewster        NY   25:53  8:20 
   22   501 Brian McCambley     M  41       M4044 Sandy Hook      CT   26:34  8:34 
   23  1054 John Dalziel        M  41       M4044 Auburn          NY   26:40  8:35 
   24   158 Brian Collins       M  44       M4044 Carmel          NY   26:50  8:38 
   25   877 Brian Strong        M  40       M4044 New York        NY   27:28  8:51 
   26   164 Ryan Cornish        M  42       M4044 Bethel          CT   27:55  9:00 
   27  1082 Whitney Vitti       M  41       M4044 Bethel          CT   28:08  9:04 
   28   749 Jan Stranik         M  42       M4044 Redding         CT   29:19  9:26 
   29   393 Jeff Jaklitch       M  41       M4044 Redding         CT   30:09  9:43 
   30   745 Sean Sterner        M  41       M4044 Newtown         CT   32:13 10:22 
   31   806 Quincy Walley       M  44       M4044 Wilton          CT   32:18 10:24 
   32   923 Jay Galston         M  42       M4044 Los Angeles     CA   32:24 10:26 
   33   974 Brian Corrie        M  41       M4044 Philadelphia    PA   32:25 10:26 
   34   383 Jonathan Hopkins    M  41       M4044 Redding         CT   32:42 10:32 
   35   775 James Tomlinson     M  40       M4044 Easton          CT   32:44 10:33 
   36   361 Patrick Hill        M  43       M4044 Brookfield      CT   32:56 10:36 
   37   496 Joe Martin          M  40       M4044 Meriden         CT   33:21 10:44 
   38   643 Barry Richards      M  43       M4044 Weston          CT   35:44 11:30 
   39   590 Scott Norton        M  44       M4044 Monroe          CT   37:23 12:02 
   40   440 Michael Lattarulo   M  43       M4044 Southbury       CT   38:36 12:26 
   41   266 John Fitzpatrick    M  43       M4044 Brewster        NY   39:42 12:47 

                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   651 Tina Roese          F  48       F4549 Redding         CT   24:07  7:46 
    2   969 Marsha Turek        F  45       F4549 Bethel          CT   24:30  7:53 
    3    96 Laura Nerone        F  48       F4549 Newtown         CT   26:51  8:39 
    4   939 Karen Iveson        F  47       F4549 Redding         CT   27:45  8:56 
    5   750 Heather Sung        F  48       F4549 Redding         CT   28:46  9:16 
    6   762 Cristina Taylor     F  47       F4549 Redding         CT   28:51  9:17 
    7    63 Katy Binder         F  45       F4549 Patterson       NY   29:07  9:23 
    8   389 Melinda Irwin       F  48       F4549 Redding         CT   29:29  9:30 
    9   187 Robin Damato        F  48       F4549 West Haven      CT   29:29  9:30 
   10   270 Julie Anne Fossi    F  49       F4549 New Milford     CT   29:32  9:31 
   11    88 Limor Bredmehl      F  48       F4549 Ridgefield      CT   29:37  9:32 
   12    42 Kristen Klimaytis   F  48       F4549 Cumberland Cent ME   29:39  9:33 
   13  1040 Trephene Andrea     F  45       F4549 Wilton          CT   30:07  9:42 
   14   827 Alice Wilkinson     F  46       F4549 New Milford     CT   30:21  9:46 
   15   296 Leeann Gilbert      F  49       F4549 New Milford     CT   30:21  9:46 
   16    48 Suzanne Baumann     F  49       F4549 Sandy Hook      CT   30:24  9:47 
   17   630 Chrissy Proulx      F  46       F4549 Fairfield       CT   30:42  9:53 
   18   220 Hilary Martwinski-N F  46       F4549 Oakville        CT   30:53  9:57 
   19   419 Stacey Martwinski-N F  48       F4549 Oakville        CT   30:54  9:57 
   20  1074 Wendy Wheeler       F  47       F4549 Bristol         CT   31:23 10:07 
   21   949 Suzanne McMenamey   F  47       F4549 Wilton          CT   32:30 10:28 
   22   620 Claire Plowright    F  45       F4549 Wilton          CT   33:03 10:39 
   23   989 Amy Betz            F  48       F4549 Bethel          CT   33:20 10:44 
   24   173 Jacqueline Cox      F  46       F4549 Wilton          CT   33:21 10:44 
   25   843 Jen Wolkon          F  45       F4549 Golden          CO   33:23 10:45 
   26   718 Kathleen Pesce      F  49       F4549 Ridgefield      CT   34:03 10:58 
   27   174 Susan Cronin        F  47       F4549 Danbury         CT   34:20 11:04 
   28  1025 Dianna Manger       F  47       F4549 Redding         CT   34:39 11:10 
   29    10 Megan Abrahamsen    F  46       F4549 Wilton          CT   34:59 11:16 
   30   159 Kendra Collins      F  47       F4549 Carmel          NY   35:35 11:27 
   31    19 Jill Adrian         F  45       F4549 Live Oak        FL   35:57 11:34 
   32     6 Cindy Moser         F  45       F4549 Wilton          CT   36:07 11:38 
   33   357 Betsy Higgins       F  49       F4549 Redding         CT   36:40 11:48 
   34    27 Amy Arber           F  47       F4549 Westport        CT   37:11 11:59 
   35   791 Nipa Urbanz         F  47       F4549 Ridgefield      CT   39:16 12:39 
   36   848 Helen Woodhall      F  49       F4549 Redding         CT   39:25 12:42 
   37   105 Carol Brown         F  47       F4549 New Haven       CT   39:35 12:45 
   38   726 Kristin Spellacy    F  45       F4549 Weston          CT   40:07 12:55 
   39   898 Katie Pitts         F  46       F4549 Willington      CT   40:52 13:09 
   40   309 Lisa Goldstein      F  48       F4549 Redding         CT   42:34 13:42 
   41   106 Erin Brown          F  49       F4549 Redding         CT   42:42 13:45 
   42  1041 Tasha Brooks-Boone  F  45       F4549 New Haven       CT   43:31 14:01 
   43   199 Michaele Densk      F  49       F4549 Hopewell Juncti NY   43:57 14:09 
   44   627 Lenore Pranzo       F  48       F4549 Redding         CT   43:58 14:09 
   45   629 Amy Primorac        F  48       F4549 Monroe          CT   44:05 14:12 
   46   576 Diane Neafsey       F  49       F4549 Northville      MI   44:08 14:13 
   47   401 Debra Jones         F  49       F4549 Redding         CT   44:30 14:20 
   48   803 Joanne Volovski     F  48       F4549 Harwinton       CT   45:15 14:34 
   49   217 Roberta Durant      F  49       F4549 New Haven       CT   45:57 14:48 
   50   515 Marybeth McGuire    F  46       F4549 Monroe          CT   48:56 15:45 
   51  1046 Suzanne Falowski    F  49       F4549 Redding         CT   52:37 16:56 
   52   256 Marla Felton        F  48       F4549 Greenwich       CT   57:20 18:27 
   53   743 Joanne Sterk        F  46       F4549 New Milford     CT   59:53 19:17 
   54   717 Jennifer Smith      F  47       F4549 East Rochester  NY 1:02:08 20:00 
   55   214 Ritu Duenwald       F  48       F4549 Redding         CT 1:02:10 20:01 

                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  45 - 49
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   730 Michael Stadolnik   M  45       M4549 Plainfield      CT   19:00  6:07 
    2   721 Mikhail Yeremeev    M  48       M4549 Redding         CT   20:07  6:29 
    3   534 Ken Merrick         M  49       M4549 New Fairfield   CT   20:29  6:36 
    4   792 Tim Urbanz          M  48       M4549 Ridgefield      CT   21:59  7:05 
    5   425 Joseph Kolok        M  46       M4549 Mount Royal     NJ   22:17  7:11 
    6  1042 Eric Friedland      M  45       M4549 Westport        CT   22:24  7:13 
    7     9 Mark Abrahamsen     M  47       M4549 Wilton          CT   22:42  7:19 
    8   779 Adam Trojanowski    M  49       M4549 Redding         CT   23:17  7:30 
    9   175 Tom Cronin          M  47       M4549 Danbury         CT   24:25  7:52 
   10  1011 Chris Kopec         M  45       M4549 Newtown         CT   24:51  8:00 
   11  1026 Ed Fung             M  49       M4549 Wilton          CT   25:45  8:18 
   12   364 Julian Hodges       M  49       M4549 Norwalk         CT   25:53  8:20 
   13  1009 Steve Slovinski     M  48       M4549 Ridgefield      CT   26:19  8:29 
   14    44 John McCleary       M  49       M4549 Redding         CT   26:59  8:42 
   15   520 Joseph McHale       M  48       M4549 Redding         CT   27:42  8:55 
   16   917 Sean Fesh           M  46       M4549 Bethel          CT   28:00  9:01 
   17   350 Jeff Herz           M  49       M4549 Stamford        CT   28:05  9:03 
   18   738 Edward Staunton     M  49       M4549 Redding         CT   28:58  9:20 
   19    65 Keith Binder        M  45       M4549 Patterson       NY   29:09  9:23 
   20   503 Chris McCann        M  48       M4549 Wilton          CT   29:12  9:24 
   21   940 Brian Kane          M  49       M4549 Ridgefield      CT   30:08  9:42 
   22   273 Kirt Frederickson   M  48       M4549 Redding         CT   31:23 10:07 
   23   118 Boris Busljeta      M  46       M4549 New Rochelle    NY   32:13 10:23 
   24   129 Michael Caldwell    M  48       M4549 Redding         CT   32:25 10:26 
   25   844 Josh Wolkon         M  47       M4549 Golden          CO   32:27 10:27 
   26   289 Michael Galligan    M  46       M4549 Wilton          CT   32:32 10:29 
   27   585 Rob Neville         M  47       M4549 Redding         CT   32:37 10:30 
   28   493 Scott Marcum        M  48       M4549 Newtown         CT   33:26 10:46 
   29   747 Francis Storph      M  45       M4549 Stamford        CT   33:30 10:47 
   30   172 Andrew Cox          M  49       M4549 Wilton          CT   33:35 10:49 
   31   410 Greg Kalt           M  48       M4549 Stamford        CT   34:20 11:03 
   32  1088 Donovan Wildgoose   M  45       M4549 Redding         CT   34:54 11:14 
   33   166 Anthony Costanzo    M  49       M4549 Somers          NY   35:08 11:19 
   34   621 Danny Plowright     M  45       M4549 Wilton          CT   35:15 11:21 
   35    98 David Brosnan       M  46       M4549 Natick          MA   36:09 11:38 
   36   151 Jean-Marc Cazeneuve M  48       M4549 Redding         CT   36:18 11:42 
   37   218 Allen Durden        M  49       M4549 Bridgeport      CT   37:09 11:58 
   38    28 Ben Arber           M  45       M4549 Westport        CT   37:11 11:59 
   39   664 David Rovere        M  48       M4549 Wilton          CT   37:43 12:09 
   40   149 Chris Caslin        M  45       M4549 River Edge      NJ   41:38 13:24 
   41   804 Mike Volovski       M  48       M4549 Harwinton       CT   45:15 14:34 
   42   767 Sam Tedawes         M  46       M4549 Redding         CT   46:00 14:49 
   43   519 Tom McGuire         M  49       M4549 Monroe          CT   48:55 15:45 
   44   215 John Giardino       M  48       M4549 Redding         CT   49:56 16:05 
   45   255 Gregg Felton        M  47       M4549 Greenwich       CT   57:19 18:27 

                                      
                                      T
                        FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   341 Diane Hayes         F  52       F5054 Weston          CT   23:51  7:41 
    2   777 Brenda Toto         F  54       F5054 Milford         CT   24:32  7:54 
    3    87 Thea Boyle          F  53       F5054 Redding         CT   27:50  8:58 
    4    66 Jackie Bisignano    F  50       F5054 Patterson       NY   28:14  9:05 
    5   334 Anita Hariton       F  51       F5054 Weston          CT   28:36  9:13 
    6   611 Melisa Pelikan      F  54       F5054 Redding         CT   28:47  9:16 
    7  1102 Josephine Simlee    F  54       F5054 Unknown         NA   29:28  9:30 
    8    79 Nancy Bottger       F  52       F5054 Redding         CT   29:48  9:36 
    9   637 Carolyn Reed        F  51       F5054 Sandy Hook      CT   30:23  9:47 
   10   675 Laura Schechter     F  51       F5054 Danbury         CT   31:08 10:02 
   11  1114 Dina Houser         F  50       F5054 Redding         CT   32:00 10:18 
   12   604 Helene Paladini     F  52       F5054 Holmes          NY   32:45 10:33 
   13   568 Allison Murphy      F  54       F5054 Redding         CT   34:15 11:02 
   14  1072 Susan Bard          F  52       F5054 Redding         CT   34:46 11:12 
   15   625 Anna Poplawska      F  52       F5054 Norwalk         CT   35:07 11:19 
   16  1068 Leslie Swan         F  53       F5054 Redding         CT   35:49 11:32 
   17   776 Lyn Tomlinson       F  53       F5054 Arlington       VA   38:38 12:26 
   18   892 Susan Patnaik       F  51       F5054 Wilton          CT   38:50 12:30 
   19   854 Melissa Wright      F  51       F5054 Redding         CT   39:39 12:46 
   20   527 Irene McStay        F  53       F5054 Hopewell Juncti NY   39:43 12:47 
   21    35 Brenda Ashby        F  52       F5054 Newtown         CT   39:46 12:48 
   22   654 Jenn Romash         F  50       F5054 Redding         CT   40:07 12:55 
   23   433 Mary Ellen Kunz     F  53       F5054 Stamford        CT   41:41 13:25 
   24   543 Anne Milot          F  50       F5054 Ridgefield      CT   41:41 13:25 
   25  1043 Theresa Roth        F  52       F5054 Westport        CT   42:11 13:35 
   26   458 Lara Schuler        F  50       F5054 Redding         CT   44:53 14:27 
   27    23 Cathy Laydon        F  52       F5054 East Haven      CT   46:05 14:50 
   28   446 Ceren Laydon        F  51       F5054 Hamden          CT   46:06 14:51 
   29  1096 Stefanie Rodrigues  F  51       F5054 Unknown         NA   48:02 15:28 
   30   517 Jean Giardino       F  51       F5054 Redding         CT   49:55 16:04 
   31   414 Donna Forshaw       F  53       F5054 Redding         CT   52:22 16:52 
   32   691 Sandy Scott         F  53       F5054 Redding         CT   52:38 16:57 
   33   702 Kara Shepherd       F  51       F5054 Ridgefield      CT   53:59 17:23 
   34  1000 Nicole Felton       F  54       F5054 Atlanta         GA 1:02:47 20:13 

                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  50 - 54
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1  1048 Maximino Veiga      M  52       M5054 Danbury         CT   19:31  6:17 
    2  1006 Kevin Stawiasz      M  52       M5054 Bethel          CT   22:43  7:19 
    3   805 Monte Wagner        M  54       M5054 New Milford     CT   22:56  7:23 
    4   544 Jp Milot            M  50       M5054 Ridgefield      CT   23:29  7:34 
    5   472 Tim Looney          M  53       M5054 Wilton          CT   23:47  7:40 
    6   876 George Grenier      M  53       M5054 Mohegan Lake    NY   24:10  7:47 
    7   946 Edward Marquez      M  53       M5054 Danbury         CT   24:47  7:59 
    8   203 John Dietter        M  52       M5054 Rockport        ME   24:52  8:01 
    9   554 Anthony Monaco      M  53       M5054 Hopewell Juncti NY   25:08  8:06 
   10   687 Jeffrey Schwartz    M  52       M5054 Redding         CT   25:13  8:07 
   11   286 Fran Gallagher      M  54       M5054 Bethel          CT   26:19  8:29 
   12   539 Todd Michalka       M  53       M5054 Bethel          CT   27:00  8:42 
   13   307 Eric Goldstein      M  52       M5054 Redding         CT   27:27  8:50 
   14   170 James Costenbader   M  51       M5054 Redding         CT   27:35  8:53 
   15   531 Mike Mello          M  52       M5054 Bethel          CT   27:58  9:01 
   16   855 Dave Yadach         M  51       M5054 Avon            CT   28:42  9:15 
   17   646 Jonathan Roberts    M  52       M5054 New York        NY   28:45  9:16 
   18   380 David Hope          M  52       M5054 Gansevoort      NY   29:06  9:22 
   19   258 Jed Ferdinand       M  51       M5054 Weston          CT   29:40  9:33 
   20   237 Mark Ellis          M  54       M5054 Redding         CT   30:06  9:42 
   21   851 Simon Wootton       M  54       M5054 Bethel          CT   30:12  9:43 
   22   972 Piotr Zawisza       M  52       M5054 Ridgefield      CT   30:51  9:56 
   23   117 Christopher Burns   M  53       M5054 Danbury         CT   30:58  9:58 
   24  1115 Kurt Houser         M  51       M5054 Redding         CT   31:48 10:14 
   25   797 Paul Varvaro        M  53       M5054 Easton          CT   33:20 10:44 
   26   579 Will Neafsey        M  51       M5054 Northville      MI   34:03 10:58 
   27   342 Greg Hefner         M  51       M5054 Wilton          CT   35:05 11:18 
   28   136 Frank Cammarota     M  54       M5054 Danbury         CT   35:07 11:19 
   29   639 Kevin Remson        M  50       M5054 Trumbull        CT   36:08 11:38 
   30   708 Rob Sickinger       M  50       M5054 Redding         CT   36:13 11:40 
   31  1059 Clei Marinho        M  50       M5054 Danbury         CT   36:15 11:40 
   32   374 Dave Holub          M  51       M5054 Redding         CT   42:42 13:45 
   33   789 Ken Unfried         M  53       M5054 Redding         CT   44:40 14:23 
   34   420 Lloyd Giardino      M  51       M5054 Redding         CT   52:20 16:51 

                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1    26 Joyce Allen         F  57       F5559 Palm Harbor     FL   25:45  8:18 
    2   875 Maggie Deluca       F  58       F5559 Redding         CT   27:02  8:43 
    3   146 Anne Carruthers     F  57       F5559 Poughkeepsie    NY   27:35  8:53 
    4   731 Katherine Stallfort F  58       F5559 Wilton          CT   28:08  9:04 
    5   614 Lucy Peto           F  55       F5559 Wilton          CT   28:19  9:07 
    6    83 Colette Van Breems  F  55       F5559 Redding         CT   29:10  9:24 
    7   280 Cathy Frierson      F  57       F5559 Redding         CT   29:14  9:25 
    8    80 Terri McCleary      F  56       F5559 Redding         CT   29:33  9:31 
    9   953 Elizabeth Melville  F  55       F5559 Sunapee         NH   30:19  9:46 
   10   937 Molly Hill          F  55       F5559 Redmond         WA   30:20  9:46 
   11   377 Kim Hooper-Stanley  F  56       F5559 Bethel          CT   30:58  9:58 
   12   596 Susan Pagan         F  56       F5559 Brookfield      CT   31:16 10:04 
   13   987 Maria Bras-Danges   F  58       F5559 Swiftwater      PA   31:52 10:16 
   14   147 Carole Cascia       F  58       F5559 Newtown         CT   31:57 10:17 
   15   825 Lisa Whelan         F  55       F5559 Ridgefield      CT   32:24 10:26 
   16   269 Suzanne Forbes      F  56       F5559 Darien          CT   33:04 10:39 
   17   241 Jennifer Estabrook  F  58       F5559 Redding         CT   34:29 11:06 
   18   698 Janica Shafer       F  55       F5559 Weston          CT   35:12 11:20 
   19    84 Mary Ellen Boudiett F  56       F5559 Redding         CT   36:03 11:36 
   20   107 Michele O'Grady     F  57       F5559 Wilton          CT   37:37 12:07 
   21  1022 Molly Stratton      F  56       F5559 Bridgewater     CT   37:39 12:07 
   22  1002 Claire Matzke       F  58       F5559 Redding         CT   37:41 12:08 
   23   396 Brenda Johnson      F  56       F5559 Redding         CT   37:46 12:10 
   24   445 Susan Lauricella    F  58       F5559 Wilton          CT   37:57 12:13 
   25    60 Liane Bernard       F  58       F5559 Redding         CT   39:35 12:45 
   26   847 Carol Wood          F  58       F5559 Redding         CT   40:27 13:02 
   27   227 Debra Eifert        F  57       F5559 Goldens Bridge  NY   41:03 13:13 
   28   417 Eva Khandji         F  56       F5559 Mount Kisco     NY   41:55 13:30 
   29   786 Lori Underberger    F  57       F5559 Easton          CT   43:16 13:56 
   30   245 June Fagan          F  59       F5559 Brookfield      CT   44:07 14:12 
   31   540 Tracy Mignone       F  56       F5559 New Milford     CT   45:26 14:38 
   32   679 Carolyn Schneider   F  57       F5559 Carmel          NY   47:44 15:22 
   33    69 Deborah Blanchard   F  57       F5559 Fairfield       CT   50:15 16:11 
   34   814 Ellen Weyrauch      F  58       F5559 Weston          CT   52:03 16:45 
   35   979 Karolyn Egbert      F  57       F5559 Fairfield       CT   53:00 17:04 

                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  55 - 59
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   696 Marek Sernicki      M  55       M5559 Ridgefield      CT   19:48  6:23 
    2   211 James Drummond      M  55       M5559 Plantsville     CT   23:55  7:42 
    3   274 Edward Freeland     M  56       M5559 Trumbull        CT   23:58  7:43 
    4   224 Tom Durels          M  57       M5559 Wilton          CT   25:04  8:04 
    5    77 Brad Bottger        M  57       M5559 Redding         CT   25:42  8:17 
    6  1103 John Simled         M  58       M5559 Unknown         NA   25:52  8:20 
    7  1029 Richard Collender   M  56       M5559 Wilton          CT   26:04  8:24 
    8   331 Steven Hansel       M  56       M5559 Bethel          CT   26:14  8:27 
    9   395 Phil Jewett         M  57       M5559 Wilmington      NC   27:06  8:44 
   10  1017 Oliver North        M  57       M5559 Redding         CT   27:38  8:54 
   11   268 Michael Forbes      M  57       M5559 Darien          CT   27:56  9:00 
   12   329 Robert Hannagan     M  55       M5559 Bethel          CT   27:59  9:01 
   13    38 Martin Van Breems   M  56       M5559 Redding         CT   28:39  9:14 
   14  1035 Andreas Wyler       M  59       M5559 Weston          CT   28:54  9:18 
   15  1084 Robert Van Buren    M  59       M5559 Redding         CT   28:54  9:18 
   16  1050 Clinton Langley     M  56       M5559 McMurray        PA   29:04  9:22 
   17   610 Karl Pelikan        M  58       M5559 Redding         CT   29:15  9:25 
   18   957 Robert Nave         M  55       M5559 Waterbury       CT   29:26  9:29 
   19   649 Matt Robey          M  56       M5559 Redding         CT   29:34  9:31 
   20   810 Al Weggeman         M  55       M5559 Redding         CT   29:38  9:33 
   21   951 Arthur Melville     M  58       M5559 Redding         CT   30:19  9:46 
   22  1047 Frazier Caner       M  59       M5559 Wilton          CT   31:02 10:00 
   23  1110 Jon Stark           M  56       M5559 Weston          CT   31:45 10:14 
   24   694 Scott Sennett       M  55       M5559 Redding         CT   32:19 10:24 
   25   816 John Weyrauch       M  59       M5559 Weston          CT   33:02 10:38 
   26   128 Lorenzo Denino      M  59       M5559 Longboat Key    FL   34:03 10:58 
   27  1003 Brian Matzke        M  55       M5559 Redding         CT   37:39 12:08 
   28   301 Paul Ginsberg       M  56       M5559 Atlanta         CT   41:09 13:15 
   29   399 Mark Johnson        M  58       M5559 Redding         CT   41:54 13:29 
   30   980 Rogers Egbert       M  57       M5559 Fairfield       CT   53:01 17:04 
   31   981 David Muller        M  56       M5559 Fairfield       CT   53:01 17:04 
   32   275 Ken Freeland        M  57       M5559 Trumbull        CT   57:33 18:32 
   33   108 Michael Buchina     M  59       M5559 New Haven       CT   57:59 18:40 
                                      
                                      T
                        FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   479 Debbie MacCarry     F  63       F6064 Danbury         CT   30:59  9:59 
    2   134 Wendy Calzone       F  62       F6064 Redding         CT   31:07 10:01 
    3   178 Anda Cumings        F  62       F6064 Redding         CT   31:56 10:17 
    4    99 Susan Dorenbosch    F  60       F6064 Redding         CT   33:41 10:51 
    5    14 Rhea Adler          F  62       F6064 Weston          CT   34:01 10:57 
    6   242 Carolyn Frzop       F  62       F6064 Easton          CT   34:18 11:03 
    7   895 Sharon Bolander     F  62       F6064 Danbury         CT   34:31 11:07 
    8    62 Pat Bigelow         F  64       F6064 East Berlin     CT   35:38 11:29 
    9   156 Janet Coleman       F  60       F6064 Wilmington      NC   36:11 11:39 
   10   658 Noreen Rooney       F  60       F6064 Easton          CT   37:00 11:55 
   11   913 Lisa Estabrook      F  60       F6064 Paoli           PA   51:58 16:44 
   12    11 Mary Jane Dubner    F  64       F6064 Easton          CT   53:34 17:15 

                                      
                                      T
                         MALE AGE GROUP:  60 - 64
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1  1061 John Matthews       M  61       M6064 Canton          CT   20:26  6:35 
    2   126 Fernando Caetano    M  60       M6064 Bethel          CT   21:55  7:04 
    3   222 Tom Wood            M  63       M6064 Waban           MA   25:58  8:22 
    4   485 Danny Mallozzi      M  61       M6064 Redding         CT   26:44  8:37 
    5   754 Stuart Swan         M  61       M6064 Fairfield       CT   28:28  9:10 
    6   942 Richard Kelly       M  61       M6064 Bethel          CT   28:44  9:15 
    7  1021 Paul Stratton       M  64       M6064 Bridgewater     CT   29:15  9:25 
    8   483 Gary Malbin         M  64       M6064 Redding Ridge   CT   29:59  9:39 
    9    64 Thomas Claire       M  64       M6064 Newtown         CT   30:09  9:43 
   10   605 Robert Paladini     M  64       M6064 Holmes          NY   32:45 10:33 
   11   912 Jeff Estabrook      M  60       M6064 Paoli           PA   32:53 10:36 
   12   230 Phil Eifert         M  61       M6064 Goldens Bridge  NY   32:56 10:36 
   13   657 James Rooney        M  61       M6064 Easton          CT   36:10 11:39 
   14    21 Guadalupe Aguilar   M  61       M6064 Norwalk         CT   37:03 11:56 
   15   741 Joseph Steele       M  64       M6064 New Haven       CT   57:23 18:28 
                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   238 Paula Emerson       F  66       F6569 Denver          CO   29:45  9:35 
    2   491 Denise Marcella     F  68       F6569 Watertown       CT   34:47 11:12 
    3   661 Marjorie Ross       F  69       F6569 South Salem     NY   36:32 11:46 
    4   304 Deborah Glenn       F  68       F6569 Brewster        NY 1:02:57 20:16 
                                      
                                      er
                         MALE AGE GROUP:  65 - 69
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   863 Mark Barber         M  65       M6569 Weston          CT   25:48  8:18 
    2   429 Paul Kramer         M  65       M6569 Redding         CT   30:43  9:54 
    3   667 Karl Salvati        M  65       M6569 North Haven     CT   34:32 11:07 
    4   312 Craig Goodrow       M  67       M6569 Southbury       CT   35:14 11:21 
    5   231 Karl Eilers         M  66       M6569 Danbury         CT   35:18 11:22 
    6   900 Tom Zeeman          M  65       M6569 Greenwich       CT   38:14 12:19 
    7   239 Ken Essex           M  66       M6569 Redding         CT   38:47 12:29 
    8   778 Bill Train          M  65       M6569 Easton          CT   53:31 17:14 
                                      
                                      ER
                        FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1  1055 Daisy Pearce        F  70       F7099 Redding         CT   32:16 10:23 
    2   109 Peg Bull            F  71       F7099 New Canaan      CT   33:26 10:46 
    3   873 Susan Hariton       F  71       F7099 Norwalk         CT   55:49 17:58 

                                      
                                      er
                         MALE AGE GROUP:  70 - 74
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   424 Joe Kolok           M  74       M7099 Brewster        NY   28:13  9:05 
    2   633 Ivan Ragoonanan     M  73       M7099 Stamford        CT   35:59 11:35 
    3  1095 Tam Allen           M  74       M7099 Unknown         NA   48:02 15:28 
    4   874 Mark Hariton        M  73       M7099 Norwalk         CT   55:49 17:58 
                                      
                                      
                        FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   279 Carolyn Freeland-Me F  76       F7099 Trumbull        CT   40:24 13:00 
                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  75 - 79
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   770 William Thomlinson  M  76       M7099 Redding         CT   32:59 10:37 
                                      
                                      ER
                        FEMALE AGE GROUP:  80 - 99
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
                                      
                                      
                         MALE AGE GROUP:  80 - 99
                                      
Place Bib   Name                S Age Div         City            St Nettime Pace     
===== ===== =================== = === =========== =============== == ======= ===== 
    1   110 Sherman Bull        M  82       M7099 New Canaan      CT   33:29 10:47 
    2  1053 Sam Egbert          M  88       M7099 Fairfield       CT   53:02 17:05