Please LIKE our new facebook page!
Latest Results
Past Results
Upcoming Events
Raceday Registrations
About iResultsLIVE
Submit
CCSU MINI MEET
Event Summary
Individual Results
Overall Results
Division Winners
MVARTEAMSCORE
WVARTEAMSCORE
MSUBVARTEAMSCORE
WSUBVARTEAMSCORE
Race Statistics
Demographics
MVAR
WVAR
MSUBVAR
WSUBVAR
FR
JR
SO
SR
Division Results for the MVAR / FR
<<First
<Prev
Next >
No.
Place
First
Last
School
Ye
Finish
Pace
1925
2
Nick
Braz
PROVIDENCE
FR
14:56.8
4:49
1587
10
Henry
Saul
YALE
FR
15:07.2
4:52
1847
11
James
Lawrence
DARTMOUTH
FR
15:09.5
4:53
1843
12
Brendan
Balthis
DARTMOUTH
FR
15:10.2
4:53
1837
17
Elias
Field
CENTRAL CONNECTICUT
FR
15:18.5
4:56
1839
21
Eddie
Nicholas
CENTRAL CONNECTICUT
FR
15:23.2
4:58
1845
22
Eric
Gibson
DARTMOUTH
FR
15:23.2
4:58
1910
26
Dillon
Adamy
NEW HAMPSHIRE
FR
15:26.5
4:59
1991
27
John
Riley
UMASS LOWELL
FR
15:27.7
4:59
1821
28
Isaiah
Seidman
ARMY PREP
FR
15:28.2
4:59
1945
30
Aidan
Gillooley
SIENA
FR
15:29.3
5:00
1852
33
Isaac
Weber
DARTMOUTH
FR
15:33.6
5:01
1970
34
Jeffrey
Allen
UMASS LOWELL
FR
15:34.0
5:01
1939
39
Peter
Alden
SIENA
FR
15:39.5
5:03
1947
43
Matthew
Laframboise
SIENA
FR
15:44.5
5:04
1816
48
Mitchell
Burr
ARMY PREP
FR
15:50.5
5:06
1862
50
Pacifico
Flores
FAIRFIELD
FR
15:53.6
5:07
1922
54
Nicholas
Young
NORTHEASTERN
FR
15:58.5
5:09
1918
55
Aidan
Toth
NEW HAMPSHIRE
FR
15:58.5
5:09
1849
56
Johnny
Reid
DARTMOUTH
FR
15:59.1
5:09
1830
57
Jonathan
Iamarone
BRYANT
FR
16:01.9
5:10
1940
59
Tommy
Anderson
SIENA
FR
16:05.6
5:11
1826
65
Evan
Coyne
BRYANT
FR
16:13.2
5:14
1896
67
Ryan
Gamelin
MERRIMACK
FR
16:20.0
5:16
1920
69
Anders
Narita
NORTHEASTERN
FR
16:24.7
5:17
1867
71
James
Vizzard
FAIRFIELD
FR
16:35.0
5:21
1818
72
Luke
Griner
ARMY PREP
FR
16:35.5
5:21
1861
74
Devin
Flores
FAIRFIELD
FR
16:36.3
5:21
1938
75
Christopher
Adamski
SIENA
FR
16:36.3
5:21
1817
77
Torin
Christianson
ARMY PREP
FR
16:53.2
5:27
1996
78
Chris
Brown
YALE
FR
17:05.6
5:31
1866
79
Thomas
Vanderslice
FAIRFIELD
FR
17:16.6
5:34
1958
81
Noor
Tayeh
ST. FRANCIS (N.Y.)
FR
17:34.0
5:40
1921
82
Pierre
Sylvain
NORTHEASTERN
FR
17:40.9
5:42
1919
85
Astor
Meredith-Goujo
NORTHEASTERN
FR
17:57.1
5:47
1955
86
Fergus
MacDonnell
ST. FRANCIS (N.Y.)
FR
18:05.0
5:50
1883
89
Alejandro
Zapata
FAIRLEIGH DICKINSON
FR
18:35.3
5:59
1819
94
Jordan
Hackley
ARMY PREP
FR
21:42.5
7:00
<<First
<Prev
Next >